Hurikán Irma za sebou zanechává zkázu, vyžádal si již čtrnáct obětí

Hurikán Irma, který pustoší Karibik, připravil o život nejméně čtyři lidi na Amerických Panenských ostrovech. Informaci přinesly úřady, jež se obávají, že v těžko přístupných oblastech mohou být objeveny další oběti. Prezident Donald Trump na souostroví vyhlásil po přechodu bouře stav katastrofy. To přitom umožní snáze čerpat federální pomoc pro toto americké území.

Celkový počet mrtvých v souvislosti s přechodem hurikánu stoupl na 14, z čehož pět registrovaly úřady na ostrově Svatý Martin a tři v Portoriku.

Na Amerických Panenských ostrovech zůstaly po bouři zničené domy, neprůjezdné silnice a tisíce lidí bez proudu.

Vyhlášení stavu katastrofy umožňuje americké vládě finacovat například dočasné ubytování pro lidi, kteří přišli o domov či stavbu nových domů a silnic.

Hurikán nejsilnější páté kategorie, který zpustošil menší ostrůvky a následně s ničivým dopadem přešel podél Dominikánské republiky a Haiti, se nyní nachází 60 kilometrů jižně od ostrova Grand Turk a rychlostí 26 kilometrů v hodině se blíží k severnímu pobřeží Kuby, kam by měl dorazit v pátek odpoledne. Na jeho víkendový příchod se chystá i Florida.

 

 

Zdroj: ČTK

Hurikán Irma za sebou zanechává zkázu, vyžádal si již čtrnáct obětí Foto: ČTK/AP/GERBEN VAN ES: Zkáza na ostrově Svatý Martin

reklama

Další články

  1. Seznam.cz chystá vlastní televizní kanál

    Byznys ·

    Internetová jednička Seznam.cz chystá vlastní televizní kanál. Nabídne na něm veškerý video obsah, který zatím umísťuje pouze na internet. Zaregistrovala proto novou f…

  2. Merkelovou na východě Německa vypískali

    Společnost ·

    Německá kancléřka Angela Merkelová zažila ve středu patrně nejhorší den předvolební kampaně, když ji v saském Torgau a braniborském Finsterwalde její odpůrci vypískali…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.