Hurikán Irma opět zesílil, je 115 km od floridského Key West

Hurikán Irma, který se blíží k americké Floridě, posílil na čtvrtý stupeň. Nyní je asi 115 km od města Key West na ostrovech Florida Keys a provází ho vítr o rychlosti až 210 kilometrů za hodinu.

Meteorologové upravili odhad dráhy centra hurikánu, měl by se vyhnout půlmilionové Tampě na západním pobřeží Floridy o několik kilometrů. Zasáhne ale asi sousední město St. Petersburg, v němž žije na 260.000 obyvatel.

Už nyní Irma ovlivňuje počasí na jihu Floridy. Více než 170.000 domácností je bez přívodu elektrického proudu. V sobotu večer místního času (neděle ráno SELČ) byl na Floridě hlášen výskyt prvního tornáda, a to 50 kilometrů severně od Miami ve Fort Lauderdale. Zatím není jasné, jaké tam způsobilo škody, uvedla agentura AP. Úřady varují před tornády i na jiných místech podél jihovýchodního pobřeží Floridy.

Vítr, které hurikán provází, už naplno bičuje pás ostrovů Florida Keys, jižně od poloostrova Florida.

 

Zdroj: ČTK

Hurikán Irma opět zesílil, je 115 km od floridského Key West Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Klaus podpořil německou populistickou stranu AfD

    Společnost ·

    Spor o globální oteplování patří podle bývalého českého prezidenta Václava Klause minulosti. Jeho strana v něm prohrála, míní. Klaus dnes o tématu hovořil na předvoleb…

  2. 30 nejlépe vydělávajících tenistů všech dob

    Byznys ·

    Národní tenisové centrum Billie Jean Kingové newyorského Flushing Meadow hostí 137. ročník závěrečného grandslamového turnaje tenisové sezóny US Open 2017. V rámci let…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.