HSBC díky nižším nákladům zvýšila zisk o 23 procent

Britské bance HSBC vzrostl za devět měsíců letošního roku čistý zisk o 23 procent na 13,5 miliardy USD (258,2 miliardy Kč). Hospodaření banky podpořily nižší náklady a stabilní příjmy.

HSBC je podle tržní kapitalizace největší bankou v Evropě a má silnou pozici v Asii. Banka také potvrdila, že ji úřady vyšetřují v souvislosti s manipulací na devizových trzích. HSBC se tak stala další z velkých bank, které jsou podezřelé, že se na manipulaci podílely.

Už dříve se podobně vyjádřily banky Barclays, Deutsche Bank, JPMorgan Chase & Co, Citigroup či UBS. V samotném třetím čtvrtletí zisk HSBC před zdaněním vzrostl o deset procent na 5,1 miliardy USD.

Provozní náklady klesly o 700 milionů USD na 9,6 miliardy USD. Generální ředitel Stuart Gulliver podle agentury Reuters řekl, že banka pokračuje v restrukturalizaci a zefektivňování své organizační struktury, nedávno například prodala své aktivity v Panamě.

Za více než dva a půl roku, kdy je ve funkci Gulliver, banka zrušila asi 46.000 z celkových 300.000 pracovních míst a prodala či uzavřela více než 50 podnikatelských aktivit. Gulliver upozornil, že výhled banky je příznivý, a to zejména díky známkám širokého ekonomického oživení, stabilizaci růstu v Číně a expanzi v USA.

Zdroj: ČTK

HSBC díky nižším nákladům zvýšila zisk o 23 procent Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Automobilový trh v USA v říjnu výrazně oživil

    Byznys ·

    Americký automobilový trh v říjnu po zářijovém poklesu navzdory ochromení vládních úřadů výrazně oživil. Silně rostl prodej vozů všech tří domácích výrobců General …

  2. Americký AT&T se zajímá o převzetí Vodafonu

    Byznys ·

    Největší americký telekomunikační operátor AT&T zkoumá několik strategií vedoucích k případnému převzetí britského mobilního operátora Vodadone Group v následuj…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.