Hrad Soběslav je to pravé pro zahájení výletu po JIžních Čechách, nezapomeňte ani na místní lihovinu

Jižní Čechy jsou místem, kde se prolíná příroda s historií. Starobylý hrad v Soběslavi ze 14. století je tím pravým místem pro zahájení výletu po tomto úchvatném kraji. Ponořte se do historie a odhalte tajemnou krásu gotiky.

Jen o pár kilometrů dál si vychutnáte pravou českou specialitu. Lihovar Lžín Vám nabídne svůj klenot - Zlatou lžínskou Slivovici, vítěze soutěže Regionální potravina Jihočeského kraje za rok 2015. Tento destilát zde vyrábějí z kvalitních odrůd švestek, které jsou převážně pěstované v Jižních Čechách.

Kvas se dvakrát destiluje a dá tak vyniknout neodolatelné vůni švestek. Neváhejte ochutnat tuto jedinečnou lihovinu, která promění vaši cestu v lahodný zážitek.

Jak jinak poté zakončit výlet, než úchvatným spojením přírody a historie. Nedaleký, velmi známý zámek Červená Lhota, stojící osamoceně na ostrově v zámeckém rybníku, nesmí ve vašem pátrání po kraji chybět.

 

 

Zdroj: YR News

Hrad Soběslav je to pravé pro zahájení výletu po JIžních Čechách, nezapomeňte ani na místní lihovinu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Jeff Bezos aneb muž, který dal tvář e-commerce

    Byznys ·

    Kdo je nejbohatší muž moderní historie Jeff Bezos? Jde o člověka, který se zasloužil o vytvoření současné podoby e-commerce. Jde ale také o muže, který riskoval skvělo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.