Hotelová skupina AccorHotels kupuje Mövenpick

Francouzská hotelová skupina AccorHotels převezme za 560 milionů švýcarských franků (téměř 12 miliard Kč) švýcarského konkurenta Mövenpick Hotels & Resorts. Firma dnes uvedla, že pokud vše půjde hladce, transakce bude dokončena ve druhé polovině letošního roku.

Společnost Mövenpick Hotels & Resorts provozuje 84 hotelů ve 27 zemích a má silnou pozici v Evropě a na Blízkém východě.

"Převzetím společnosti Mövenpick si upevníme vedoucí pozici na evropském trhu a zrychlíme růst na rozvíjejících se trzích, zejména pak na Blízkém východě, v Africe a v Asii a Tichomoří," uvedl generální ředitel AccorHotels Sebastien Bazin.

Společnost AccorHotels provozuje více než 4000 hotelů různých značek, od levných Ibis po luxusní Sofitel. Podnik má rovněž několik hotelů v České republice.

 

Zdroj: ČTK

Hotelová skupina AccorHotels kupuje Mövenpick Foto: Shutterstock

reklama

Další články

 1. Slunce může prodloužit život až o dva roky

  Společnost ·

  Podle rozsáhlé švédské studie může slunění prodloužit život až o dva roky díky větší produkci vitamínu D. Musíme se však řídit některými pravidly, abychom se vyhnuli k…

 2. Merkelová ocenila spolupráci s USA vůči Rusku

  Společnost ·

  Spolupráce se Spojenými státy vůči Rusku je ve znamení širokého všeobecného souhlasu. Na tiskové konferenci po jednání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem to proh…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.