Hostem letošního Famufestu bude režisérka Eszter Hajdú, držitelka hlavní ceny festivalu Jeden svět

Hlavním hostem 31. ročníku festivalu Famufest, který představí práce studentů FAMU, bude maďarská režisérka Eszter Hajdú. V rámci festivalu bude možné shlédnout její film Verdikt v Maďarsku, který letos vyhrál hlavní cenu festivalu dokumentů o lidských právech Jeden svět. 

Zprava Zleva, tak zní podtitul letošního ročníku Famufest, který se koná od 26. do 30. listopadu v kině Světozor. Letošním tématem jsou společenské, politické a kulturní střety. Kromě Eszer Hajdú přijala pozvání i francouzská režisérka Meryll Hardt, která uvede snímek Zářící život. Ten byl vybrán do sekce Cinéfondation v rámci letošního ročníku filmového festivalu v Cannes. Hostem festivalu bude také maďarský režisér Szabolcs Hajdu.

Letošní novinkou jsou dopolední školní projekce pro studenty středních a základních škol a pro děti z dětských domovů, které si dávají za cíl představit dětem mladou českou kinematografii.

 

Zdroj: famufest.cz

Hostem letošního Famufestu bude režisérka Eszter Hajdú, držitelka hlavní ceny festivalu Jeden svět Foto: ČTK: Eszter Hajdú

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.