Hospodářský výsledek majitele Googlu zaostal za očekáváním, akcie se propadly

Čistý zisk americké firmy Alphabet, která vlastní internetového giganta Google, ve čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostl o osm procent na 5,33 miliardy dolarů (135 miliard korun). Hospodářský výsledek ale zůstal za očekáváním analytiků. To způsobilo pokles cen akcií společnosti. 

Bez zahrnutí mimořádných položek firma ve čtvrtletí vydělala 9,36 dolaru na akcii. Analytici přitom podle průzkumu agentury Reuters očekávali zisk 9,64 dolaru na akcii.

Celkové tržby společnosti nicméně stouply o 22 procent na více než 26 miliard dolarů. Překonaly tak očekávání analytiků, kteří je odhadovali na necelých 25,3 miliardy. Příjmy z reklamy, jež jsou hlavním zdrojem tržeb podniku, se zvýšily o 17 procent na 22,4 miliardy dolarů.

Google dokončil svou reorganizaci do nového holdingu Alphabet předloni v říjnu. V rámci reorganizace se do samostatných firem oddělily některé projekty jako samořízená auta a aktivity v oblasti prodloužení lidského života. Alphabet se stal mateřskou firmou všech těchto menších společností.

 

Zdroj: ČTK

Hospodářský výsledek majitele Googlu zaostal za očekáváním, akcie se propadly Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Rusko neočekává rychlé zlepšení vztahů s USA

  Společnost ·

  Rusko nemá žádné iluze, že během vlády prezidenta Donalda Trumpa dojde k rychlému tání ve vztazích mezi Ruskem a USA. Na půdě ruského parlamentu to ve středu uvedl tam…

 2. USA loni shodily více než 26 tisíc bomb

  Společnost ·

  Spojený státy loni shodily nejméně 26 171 bomb. Data vycházejí z článku zveřejněném portálem The Independent, které vypracoval Micah Zenko z Rady pro zahraniční vztahy…

 3. Zákon o střetu zájmů vstupuje v platnost

  Byznys ·

  Ve Sbírce zákonů dnes vychází novela zákona o střetu zájmů, který tím vstupuje v platnost. Část zákona, která postihuje podnikání vicepremiéra a ministra financí Andre…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.