Honda testuje své samořídící vozy na bývalé americké základně

Japonská automobilka Honda uvedla, že testuje prototyp svého samořídícího vozu Acura RLX sedan na bývalé americké námořní základně u kalifornského Concordu. Přidala se tak ke značce Mercedes-Benz, která na stejné základně testuje a vyvíjí od minulého roku pokročilé systémy asistence řidiče, píše agentura Reuters.

Vůz Acura RLX sedan, je vybaven senzory a kamerami, které mají v budoucnu sloužit automobilu kk tomu, aby se mohl řídit úplně sám. Bývalá námořní základna, kterou americké námořnictvo uzavřelo v roce 2007, má 20 kilometrů zpevněných cest a řadu budov. Honda řekla, že pět tisíc akrů tohoto zařízení je „kontrolované prostředí, které může být průběžně modifikováno“ a je tedy vhodné k testování experimentálních vozidel a systémů.

Podle agentury Reuters ostatní společnosti od dodavatele Delphi Automotive až po internetovou společnost Google své prototypy samostatně řízených automobilů testují na veřejných komunikacích.

 

Zdroj: Reuters

Honda testuje své samořídící vozy na bývalé americké základně Foto: Aggie 11 / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. IBM investuje 3 miliardy dolarů do internetu věcí

    Byznys ·

    Americká technologická společnost IBM oznámila, že založí novou divizi zaměřenou na internet věcí. V následujících čtyřech letech do ní vloží tři miliardy dolarů. Chce…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.