Hokejová značka CCM je na prodej, Adidas se jí zbavuje za 110 milionů dolarů

Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas se rozhodl prodat svoji hokejovou značku CCM soukromému fondu Birch Hill Equity Partners. Cena se vyšplhala na 110 milionů dolarů (2,5 miliardy korun). Adidas se zbavuje některých svých vedlejších značek, aby se mohl věnovat prioritním značkám Adidas a Reebok. Informaci ve čtvrtek přinesla agentura Reuters.

Adidas se již letos v květnu dohodl na prodeji svých golfových značek TaylorMade, Adams Golf a Ashworth. Firma se rozhodla zreorganizovat své aktivity v USA a prodat vedlejší činnosti, protože začala ztrácet v boji s konkurenční společností Nike.

Adidas již v březnu oznámil, že v rámci širší reorganizace plánuje prodat kanadskou značku hokejového vybavení. Dohoda by měla být dokončena ve třetím čtvrtletí.

CCM je předním návrhářem, výrobcem a prodejcem hokejového vybavení a oblečení. Sídlí v Montrealu a působí v Kanadě, USA a v Evropě. Firma je oficiální dodavatelem národní hokejové ligy NHL, americké a kanadské hokejové ligy a několika národních týmů.

 

 

Zdroj: ČTK

Hokejová značka CCM je na prodej, Adidas se jí zbavuje za 110 milionů dolarů Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

  1. Severní Korea nejspíš odpálí další raketu

    Společnost ·

    Severní Korea se podle Spojených států chystá na testování další rakety. Agentuře AFP to sdělil pod podmínkou anonymity zdroj z Pentagonu. K odpálení rakety pravděpodo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.