„Hodnotu firmy netvoří pouze ziskovost, důležité jsou know-how a vizibilita,“ říká Kohoutová

Podnikatelé se nemohou soustředit na pouhou ziskovost, je důležité samotné know-how a zviditelnění firmy. Na rádiu Zet to říká majitelka společnosti Helas a zakladatelka projektu Ocenění českých podnikatelek Helena Kohoutová. Podle ní musí člověk vždy myslet na to, aby byla jeho firma přitažlivá. Toho se přitom nikdy nedocílí tak, že společnost nebude vidět.

„Musíte vždy myslet na to, aby vaše firma byla sexy. Vaše firma nebude sexy, pokud o ní nebudete mluvit na veřejnosti, nebudete jít dělat dobré jméno a nebude perfektivně vizibilní,“ řekla Kohoutová.

Podle Kohoutové je rovněž důležité přemýšlet nad dlouhodobější budoucností samotné společnosti. Podnikatel se pak musí zamyslet nad tím, zdali firmu připravuje pro případný prodej nebo pro předání dětem.

Helena Kohoutová je zakladatelkou Ocenění českých podnikatelek, jehož cílem mělo být mimo jiné stmelení podnikajících žen. Tomu ještě více pomohl záhy vytvořený Klub podnikatelek. Ženy si z každé akce poté odnesou podle Kohoutové alespoň tři nové podněty, jež jim stojí za to tato setkání navštěvovat.

V letošním roce je důležitým tématem Kohoutové právě reklama a vizibilita. „Za těch osm let jsem si všimla, že pokud se jedná o ženy v menších firmách, tak malinko podceňují právě vizibilitu své firmy. Myslí si, totiž že jsou moc malé a že to nepotřebují,“ sdělila Kohoutová.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s majitelkou společnosti Helas a zakladatelkou projektu Ocenění českých podnikatelek Helenou Kohoutovou. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

„Hodnotu firmy netvoří pouze ziskovost, důležité jsou know-how a vizibilita,“ říká Kohoutová Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Odpůrci brexitu podle průzkumů posilují

    Byznys ·

    Podle dvou pondělních průzkumu veřejného mínění vzrostl po čtvrteční vraždě britské poslankyně Jo Coxové počet příznivců, kteří jsou pro setrvání v Evropské unii (EU).…

  2. Americký Boeing prodá Íránu 100 letadel

    Byznys ·

    Írán se dohodl s americkým výrobcem letecké techniky Boeing, že od něj koupí 100 letadel. V rozhovoru s televizí CNN to o tom informoval íránský ministr dopravy Abbás …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.