Hnutí ANO uspořádá vnitrostranický průzkum k vyjednávání o vládě

Hnutí ANO premiéra v demisi Andreje Babiše uspořádá vnitrostranický průzkum k vyjednávání o vládě. Vedení se bude členů ptát, zda preferují menšinovou, nebo koaliční vládu. Novinářům to dnes řekl předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Průzkum se podle něj uskuteční v řádu dnů, maximálně dvou týdnů.

"Zeptáme se našich členů na jejich názor na vyjednávání o vládě. Já je budu informovat dopisem o všech jednáních, která proběhly, a současně je poprosíme, aby nám řekli, kterou variantu vlastně té potenciální vládní spolupráce naši členové, kterých je zhruba 3000, tak jakou variantu preferují," řekl místopředseda hnutí.

Babiš minulý týden po jednání s ČSSD řekl, že "jedinou variantou na stole" je kabinet hnutí ANO a ČSSD s podporou KSČM. Dotazník ale zmiňuje ještě další tři varianty, a to: menšinovou vládu ANO s podporou/tolerancí SPD a KSČM, menšinovou vládu ANO s podporou/tolerancí ČSSD a KSČM a také koaliční vládu ANO, ČSSD a KDU-ČSL (s jiným premiérem než Andrej Babiš). Sám Babiš několikrát řekl, že preferuje menšinovou vládu.

Sociální demokraté mají o vstupu do vlády podle vyjednaných podmínek rozhodnout v závazném referendu. Jednáním o vládě s ANO a dalšími stranami pověřil nedávný sjezd ČSSD nového předsedu strany Jana Hamáčka. Další jednání s ANO jsou naplánována na středu. Sejít by se měly i špičky hnutí ANO a KSČM.

Vedle otázek k vládě se mají v dotazníku členové hnutí vyjádřit také k tomu, zda souhlasí s uzákoněním obecného referenda v ČR bez možnosti hlasování o mezinárodních smlouvách (vystoupení z EU/NATO).

 

Zdroj: ČTK

Hnutí ANO uspořádá vnitrostranický průzkum k vyjednávání o vládě Foto: ČTK

reklama

Další články

 1. BMW letos nabídne odemykání auta přes mobil

  Byznys ·

  Automobilka BMW letos v červenci uvede na trh možnost odemykání vozu pomocí mobilního telefonu. Auto bude možné za pomoci mobilního telefonu i nastartovat. Oznámili to…

 2. Babiš a Uber zasednou k jednacímu stolu

  Byznys ·

  Zástupci společnosti Uber by se měli setkat s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) na schůzce 8. března. Premiér to uvedl na dnešní tiskové konferenci po jednání …

 3. Soud osvobodil kurdského politika Sáliha Muslima

  Společnost ·

  Pražský městský soud v úterý propustil na svobodu kurdského politika Sáliha Muslima. Toho česká policie v sobotu zadržela na základě mezinárodního zatykače. Jde přitom…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.