Henkel loni v Česku zvýšil tržby, stoupl mu i čistý zisk

Výrobce pracích prostředků, kosmetiky a potřeb pro domácnost Henkel loni v Česku meziročně zvýšil tržby za prodej zboží, výrobků a služeb o 1,7 procenta na 7,14 miliardy korun. Firmě vzrostl i čistý zisk, a to o více než 60 procent na 596 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

„I přes obecně složité ekonomické prostředí se podařilo pokračovat v růstu z předchozích let. Výsledek ukazuje úspěch dlouhodobé strategie společnosti. Ta spočívá ve snaze přinášet zákazníkům nové produkty a inovace, které jim nad rámec očekávaných atributů jako je kvalita a užitečnost přinášejí i další výhody v podobě například snižování nákladů na provoz domácnosti,“ uvedla ve zprávě firma.

Henkel v Česku působí od roku 1991. Na českém trhu prodává produkty přibližně 50 značek a zaměstnává 255 lidí. Celosvětově pro Henkel pracuje kolem 50 000 zaměstnanců. Skupina vyrábí mimo jiné prací a čisticí prostředky, kosmetiku a lepidla. K jejím značkám patří například prací prášky Persil a Palmex, aviváže Silan, produkty vlasové péče Schwarzkopf či lepidla Loctite.

Generálním ředitelem Henkel ČR je od letošního března Aleš Malenka. Ve funkci nahradil Jaroslavu Haid-Járkovou, která pozici zastávala od roku 2008.

 

 

Zdroj: ČTK

Henkel loni v Česku zvýšil tržby, stoupl mu i čistý zisk Foto: kredit: 360b / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Trump propustil silně kritizovaného Bannona

  Společnost ·

  Hlavní stratég Bílého domu Steve Bannon v pátek opustil svoji funkci. Domluvil se na tom s personálním šéfem Johnem Kellym. Sdělila to mluvčí Bílého domu Sarah Huckabe…

 2. Počet obětí útoků v Barceloně stoupl na 14

  Společnost ·

  Počet obětí útoků v Katalánsku vzrostl na 14, informovaly dnes úřady. Zemřela žena, která byla mezi lidmi zasaženými nočním nájezdem auta ve městě Cambrils, kde terori…

 3. Ukrajina odstranila všechny sochy s Leninem

  Společnost ·

  Proces dekomunizace na Ukrajině, který kontroluje kyjevská vláda, došlo k demontování všech soch bolševického vůdce Vladimira Uljanova-Lenina. V rozhovoru pro ukrajins…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.