Heineken cílí na rostoucí trh s pivem z malých pivovarů. Investoval do amerického Lagunitas

Nizozemský pivovar Heineken koupil padesátiprocentní podíl v kalifornském řemeslném, takzvaném craft pivovaru Lagunitas. Heineken tak získá napojení na rostoucí trh s pivem z malých pivovarů v USA.

Lagunitas Craft Brewing Co. je podle objemu produkce pátým největším řemeslným pivovarem v USA a patří mezi nejznámější a nejrychleji rostoucí v zemi. Mezi jeho piva paří Lagunitas IPA, Hop Stoopid a Maximus. Provozuje po jednom pivovaru v kalifornském městě Petaluma a v Chicagu a třetí pivovar staví v kalifornském městě Azusa. Kromě USA prodává své pivo v Kanadě, Švédsku a Japonsku. Dohoda s Heinekenem mu umožní expandovat na další světové trhy.

Finanční podmínky dohody nebyly zveřejněny. Transakce by měla být dokončena ve čtvrtém čtvrtletí, napsaly agentury AP a Reuters.

Akvizice v sektoru řemeslných pivovarů v poslední době rychle rostly, protože firmy se snaží co nejvíce vydělat na rozkvětu tohoto odvětví. Loni objem produkce řemeslných pivovarů podle amerického pivovarnického svazu vzrostl o 18 procent a hodnota tohoto odvětví činila 19,6 miliardy dolarů (473,2 miliardy Kč). Objem produkce Lagunitas se loni zvýšil až o 50 procent.

Rostoucí trend zájmu o malé pivovary ze strany velkých společností dokazuje i SABMiller. Druhá největší pivovarská skupina na světě, která vlastní i pivovar Pilsner Urquell, koupila v květnu malý londýnský pivovar Meantime Brewing Company. Více se můžete dočíst zde.

 

Zdroj: ČTK, Zet

Heineken cílí na rostoucí trh s pivem z malých pivovarů. Investoval do amerického Lagunitas Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.