Hackerský útok na Yahoo sníží jeho hodnotu pod 5 miliard dolarů, v minulosti stál 100 miliard

Společnost Yahoo přišla důsledkem hackerského útoku v roce 2014 o informace týkající se nejméně půl miliardy uživatelských účtů. Jde o největší podobný útok v historii. Telekomunikační firma Verizon má zároveň zájem o koupi této internetové firmy. Hodlá za ni zaplatit pět miliard dolarů. Analytik investiční společnosti DRFG Michal Šperka ale říká, že se cena kvůli hackerskému útoku sníží. V 90. letech minulého století šlo přitom o nejnavštěvovanější webovou stránku. Hodnota Yahoo se tehdy odhadovala na 100 miliard dolarů. 

Yahoo se ještě před nedávnem řadila mezi největší internetové firmy světa. Nedokázala ovšem dostihnout tempo svých konkurentů v čele s Googlem a Facebookem. Zaspala tak dobu a postupně ztrácela svoji pozici.

Tuto neblahou skutečnost chce napravit telekomunikační společnost Verizon. Ta uzavřela smlouvu o koupi Yahoo za bezmála pět miliard dolarů. Hackerský útok ale celou situaci změnil a nabídnutá cena bude podle Šperka nižší.

„Verizon koupil zároveň dalšího technologického lídra 90. let společnost AOL a hodlá ji s Yahoo spojit. Plány do budoucna jsou takové, že by se vytvořil třetí velký hráč na pozici digitálního marketingu za Googlem a Facebookem, kteří ovládají více než 50 procent,“ na rádiu Zet řekl Šperka.

Yahoo byla v 90. letech nejnavštěvovanější webovou stránkou na světě. Jeho hodnota se odhadovala na 100 miliard dolarů. V roce 2008 projevila o Yahoo zájem firma Microsoft, když za ni nabídla 44 miliard dolarů. Vlastníci neprojevili ovšem o tuto nabídku zájem. 

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s analytikem investiční společnosti DRFG Michalem Šperkou. Celý článek si můžete přehrát v playeru výše. 

 

Zdroj: Zet

Hackerský útok na Yahoo sníží jeho hodnotu pod 5 miliard dolarů, v minulosti stál 100 miliard Foto: Anton_Ivanov / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ted Cruz podpoří Trumpa v prezidentských volbách

    Společnost ·

    Texaský senátor Ted Cruz v pátek oznámil, že ve volbách amerického prezidenta podpoří Donalda Trumpa. Cruz, který byl během republikánských primárek hlavním Trumpovým …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.