Hackeři tvrdí, že prolomili zabezpečení snímače prstů iPhone5S

Skupina německých hackerů Chaos Computing Club tvrdí, že se jí v neděli podařilo prolomit zabezpečení snímače otisku prstů u mobilních telefonů iPhone 5S. Zprávu přinesla agentura Reuters. Bezpečnostní odborníci, kteří minulý týden nabídli odměnu tomu, kdo jako první prolomí zabezpečení, uvedli, že zkoumají informace zveřejněné na internetových stránkách těchto hackerů.

Dva významní odborníci na bezpečnost iPhonů agentuře Reuters řekli, že německé skupině známé jako Chaos Computing Club, tedy CCC, se podle všeho podařilo zabezpečení prolomit. Zástupci Applu se ke zprávě nevyjádřili.

CCC patří mezi největší a nejrespektovanější skupinu hackerů na světě. Firma na svých internetových stránkách zveřejnila video, které ukazuje, jak se někdo snaží dostat do iPhonu 5S pomocí falešného otisku prstu. Skupina jej získala tak, že si otisk vyfotografovala a vytiskla na tenkou folii. Ke svému článku rovněž přidala návod, jak získat otisk prstu.

„Otisk prstu by se neměl používat pro zabezpečení čehokoliv. Necháváte ho všude a je velmi jednoduché si vyrobit falešný otisk prstu,“ uvedl v článku hacker, který si říká Starbug. Podle CCC podobný postup lze použít k prolomení většiny snímačů otisků prstů na trhu. Dotykový senzor na novém modelu iPhonu 5S slouží k odemknutí přístroje a nakupování v internetovém obchodě iTunes. Uživateli stačí jednoduše přiložit svůj prst na hlavní tlačítko telefonu.

Bezpečnostní odborníci k celé situaci požadují více informací. Odměna za prolomení kódu činí více než 13 tisíc dolarů (téměř 248 tisíc korun) v hotovosti, napsala agentura Reuters.

Zdroj: Reuters, ČTK

Hackeři tvrdí, že prolomili zabezpečení snímače prstů iPhone5S Foto: CTK.cz

reklama

Další články

  1. Top 10 mobilní aplikace pro profesionály

    Tech ·

    Současná nepřeberná nabídka mobilních aplikací pro chytré telefony umožňuje uživatelům najít si usnadnění v téměř jakékoli oblasti. V redakci Zet jsme pro vás vybra…

  2. Praha schválila prodej třetiny bytového fondu

    Byznys ·

    Pražští zastupitelé schválili prodej zhruba 1200 bytů v blocích panelových domů, převážně v Hlubočepích. Praha prodejem získá přes 600 milionů korun. Lidé za metr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.