Hackeři odcizili data o 57 milionech zákazníků a řidičů Uberu

Alternativní taxislužba Uber se loni v říjnu stala terčem hackerů. Ti odcizili data 50 milionům zákazníků a sedmi milionům řidičů. V úterý o tom informoval ředitel Uberu Dara Khosrowshahi s tím, že se to dozvěděl teprve nedávno. Incident přitom firma rok utajovala a hackerům zaplatila 100 tisíc dolarů (asi 2,2 milionu korun), aby data vymazali a o útoku mlčeli. Informaci přinesla agentura Bloomberg.

„Nic z toho se nemělo stát a já to nebudu omlouvat,“ uvedl Khosrowshahi, který se generálním ředitelem Uberu stal letos v září. „Měníme způsob našeho podnikání,“ dodal.

Ukradená data zahrnují jména zákazníků, jejich adresy, mobilní telefony a e-mailové adresy. V případě řidičů útočníci získali i jejich řidičské průkazy a další informace. Uber nicméně ujišťuje, že neunikla čísla platebních a kreditních karet, bankovních účtů, data narození, místa jízdy nebo čísla sociálních pojistek.

Khosrowshahi uvedl, že podle zjištění firmy se k datům uložených na cloudových serverech jiné společnosti využívaných Uberem dostali dva útočníci. Ti podle něj nepronikli do firemního systému a datové infrastruktury Uberu.

Společnost ihned podnikla bezpečnostní opatření, útočníky identifikovala a získala od nich ujištění, že ukradená data byla zničena, uvedl Khosrowshahi.

 

 

Zdroj: ČTK

Hackeři odcizili data o 57 milionech zákazníků a řidičů Uberu Foto: MikeDotta / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Chce Turecko zvážit členství v NATO?

    Bezpečnost ·

    Turecko by podle poradce prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana mělo přehodnotit své členství v Severoatlantické alianci. Yalçin Topçu tak reagoval na poslední rozepři v N…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.