Hackeři napadli burzu Bithumb, jde o šestou největší burzu s kryptoměnami

Jihokorejská burza Bithumb zastavuje výběrové a vkladové služby s kryptoměnami. Důvodem je hackerský útok prostřednictvím něhož došlo k odcizení 31 milionu dolarů (651 milionů korun). Celosvětově jde o šestou největší burzu. Více o tom informoval portál Coindesk.

Burza Bithumb ve středu uvedla, že k útoku došlo v rozmezí od pozdního úterního večera až časného středního rána. Jihokorejská burza prozatím nezveřejnila, jaké digitální měny kyberzločinci odcizili. Uvedla ovšem, že odcizené kryptoměny uhradí ze svých zdrojů.

Mezitím společnost ubezpečila své uživatele, že zbývající aktiva přesunula do takzvané “cold wallet” neboli studené peněženky. Jde o peněženku, která není připojena k internetu. Burza tak učinila opatření před odcizením dalších a možná i větších finančních obnosů.

Burza zároveň investorům doporučila, aby okamžitě přerušili jakékoli vklady digitálních měn do té doby, než nevydá nové pokyny.

Denní objem obchodů na burze Bithumb podle serveru Coindesk přesahuje hodnotu 300 milionů dolarů (6,3 miliardy korun). To dělá z této instituce šestou největší burzu na světě. Poukazují na to alespoň data společnosti CoinMarketCap.

V Jižní Koreji došlo před dvěma týdny k obdobnému útoku. Směnárna Coinrail nedávno oznámila, že se stala terčem hackerů. Konkrétně k němu mělo dojít 10. června.

Zatímco samotná směnárna množství odcizených peněz nezveřejnila, tak jiné zdroje předpovídaly, že mohlo dojít ke ztrátě 40 milionů dolarů (840 milionů korun).

 

 

Zdroj: Coindesk, YRN

Hackeři napadli burzu Bithumb, jde o šestou největší burzu s kryptoměnami Foto: Michal Kvapil / YRN

reklama

Další články

 1. Jak nebezpečné mohou být bouře na Marsu?

  Tech ·

  Robotické vozítko NASA Opportunity přestalo komunikovat kvůli silné prachové bouři na rudé planetě. Bouře zatím rover nezničila - Opportunity stále ještě může obnovit …

 2. Moderní sběratelé umění investují do kabelek

  Byznys ·

  Expertka aukční síně Christie's se domnívá, že lidé investující do luxusních kabelek jsou novodobými sběrateli umění. V londýnské pobočce Christie’s došlo nedávno ke d…

 3. USA odcházejí z Rady OSN pro lidská práva

  Společnost ·

  Spojené státy v úterý oficiálně uvedly, že odcházejí z Rady OSN pro lidská práva (UNHRC). Orgán, jenž má dohlížet na dodržování lidských práv ve světě není podle ameri…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.