Gucci a další značky s luxusním zbožím žalují Alibabu kvůli prodeji padělků

Značky firmy s luxusním zbožím Kering žaluje čínského internetového prodejce Alibaba Group Holding. Výrobci, mezi nimiž jsou značky jako Gucci nebo Yves Saint Laurent, tvrdí že Alibaba vědomě umožňuje prodej padělků na svých internetových stránkách po celém světě, napsala agentura Reuters.

Firmy požadují odškodné a soudní zákaz prodeje, protože podle nich dochází k porušování zákona o ochranné známce a k podvodu. Firmy v žalobě uvádějí, že Alibaba bez jejich svolení iniciovala výrobu, prodej i dodávky předmětů, které mají jejich ochranné známky, a vydělává na nich. Mluvčí firmy Alibaba se ke zprávě odmítl vyjádřit.

Obavy z prodeje padělaných výrobků na stránkách patřících firmě Alibaba, včetně internetového trhu Taobao, čínskou firmu pronásledují již léta. USA přitom již v roce 2012 odstranily Taobao ze svého seznamu „neblaze proslulých trhů“, kde se prodávají padělky, s ohledem na dosažený pokrok.

Nejnovější žaloba je již druhou žalobou značek ze skupiny Kering na Alibabu podanou kvůli prodeji padělků za necelý rok. První žaloba se objevila v červenci, ve stejném měsíci však byla stažena, protože divize Keringu začaly pracovat s Alibabou na vyřešení problému.

Nová žaloba mimo jiné upozorňuje na příklad údajné falešné kabelky Gucci, kterou čínský obchodník nabízí za dva až pět dolarů a slibuje, že jich má nejméně 2000 kusů. Skutečná stejná kabelka Gucci se podle stížnosti prodává za 795 dolarů. Alibaba byl informován, že prodejce nabízí falešný výrobek, přesto prodej dále umožňuje.

 

Zdroj: ČTK

Gucci a další značky s luxusním zbožím žalují Alibabu kvůli prodeji padělků Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.