GTA 5 se za první den stala nejrychleji vydělávající PC hrou

Za prvních 24 hodin prodeje počítačové hry Grand Theft Auto 5 vydělal nový software 800 milionů dolarů. GTA 5 se tak stalo nejrychleji vydělávající hrou v historii zábavního průmyslu.

Vývojový tým GTA Rockstar Games, který je autorem GTA 5, měl k realizaci projektu rekordní částku 115 milionů dolarů a marketing hry disponoval s rozpočtem 150 milionů dolarů. Ziskem z jednodenního prodeje firma překonala i loňského rekordmana, hru Call of Duty: Black Ops II., která svým autorům vydělala 500 milionů dolarů za jeden den prodeje.

„Tým Rockstar znovu překobal sám sebe a v zábavním průmyslu definoval nový standard,“ řekl Strauss Zelnick, ředitel společnosti Take-Two, která vlastní vývojářský tým GTA Rockstar Games.

Očekávané počítačové hry se dlouhou dobu před oficiální premiérou předprodávají a první den prodeje se následně všechny realizují. Prodeje v dalších dnech bývají několikanásobně nižší.

Zdroj: E15

GTA 5 se za první den stala nejrychleji vydělávající PC hrou Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Praha schválila prodej třetiny bytového fondu

    Byznys ·

    Pražští zastupitelé schválili prodej zhruba 1200 bytů v blocích panelových domů, převážně v Hlubočepích. Praha prodejem získá přes 600 milionů korun. Lidé za metr…

  2. BMW zahájila masovou výrobu elektrického vozu i3

    Byznys ·

    Největší výrobce luxusních aut na světě BMW dnes zahájil sériovou výrobu elektrického vozu i3. Menší vůz určený pro jízdu po městě se vyrábí v závodě v Lipsku a je…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.