Grémium ČSSD rozhodne, zda Sobotka povede stranu do voleb

Po středečním odpoledním jednání politického grémia ČSSD bude definitivně jasné, zda sociální demokracii a její kampaň do letošních sněmovních voleb i nadále povede premiér Bohuslav Sobotka. V posledních dnech zesílily spekulace o tom, že by se Sobotka mohl vzdát funkce předsedy ČSSD nebo volebního lídra. Sobotka se k tomu ale dosud nevyjádřil.

Grémium ČSSD jednalo už minulý týden a podle zákulisních informací se přiklonilo spíš k tomu, že by Sobotka měl zůstat. Sociální demokracie v sobotu pořádá programovou konferenci, kde chce představit své klíčové plány a odstartovat kampaň do sněmovních voleb. Formálně se jedná o zasedání ústředního výkonného výboru, který jako jediný může předsedu a místopředsedy podle stanov ČSSD odvolat.

Související: „V ČSSD probublávají nápady, zda před volbami nevyměnit lídra,“ říká Dolejší

Podle spekulací by mohla ČSSD na sérii několika nepříznivých předvolebních průzkumů, z nichž poslední jí přisoudil jen desetiprocentní zisk a čtvrté místo za ANO, ODS a KSČM, reagovat nástupem statutárního místopředsedy Milana Chovance do čela strany, hlavní tváří kampaně by se mohl stát další z místopředsedů Lubomír Zaorálek.

 

 

Zdroj: ČTK

Grémium ČSSD rozhodne, zda Sobotka povede stranu do voleb Foto: yakub88 / Shutterstock.com: Bohuslav Sobotka

reklama

Další články

  1. Kampaň vodky Smirnoff si střílí z Trumpa

    Byznys ·

    Americký prezident Donald Trump stále čelí obvinění z napojení na Rusko během listopadových voleb. Celou kauzu se přitom rozhodla využít světoznámá značka vodky Smirno…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.