Google zvažuje koupi základních aktivit Yahoo, zájem má i Verizon Communications

Technologická firma Google ze skupiny Alphabet uvažuje o nabídce týkající se základních aktivit americké internetové společnosti Yahoo. Agentura Bloomberg to sdělila na základě informací získaných od nejmenovaného zdroje. Zájem o nabídku na internetové aktivity Yahoo má i firma Verizon Communications, která ji plánuje odeslat příští týden. Tato společnost je přitom ochotna odkoupit i podíl Yahoo ve firmě Yahoo Japan.

Internetový podnik Yahoo podle dřívějších zpráv potenciální kupce požádal, aby do 11. dubna uvedli, o jaká aktiva mají zájem a jakou za ně hodlají nabídnout cenu. Někteří zájemci mohou stát jen o základní internetové aktivity Yahoo, případně o jejich části, zatímco jiní mohou usilovat o podíl v Yahoo Japan či v největším čínském internetovém prodejci Alibaba.

Verizon a Yahoo se k novým informacím odmítly vyjádřit. Google zatím věc nekomentoval, uvedla agentura Reuters.

K prodeji základních internetových aktivit i k prodeji asijské součásti již společnost Yahoo dva roky tlačí investiční fond Starboard Value, který patří mezi její akcionáře. Základní internetové aktivity Yahoo zahrnují například webový vyhledávač nebo elektronickou poštu.

Yahoo patří ve svém oboru k průkopníkům a na konci 90. let to byl dominantní poskytovatel e-mailových účtů zdarma. Firmu ale později dohnala a nakonec i předehnala konkurence.

 

 

Zdroj: ČTK

Google zvažuje koupi základních aktivit Yahoo, zájem má i Verizon Communications Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.