Google vyvíjí 3D tablet, první kusy má vyrobit na začátku června

Google pracuje na vývoji nového tabletu s uhlopříčkou obrazovky sedm palců (17,8 centimetrů). Zařízení bude schopné zobrazovat trojrozměrné obrázky. První čtyři tisíce kusů tabletu společnost vyrobí na začátku příštího měsíce.

Přístroj by měl mít také dvě zadní kamery, infračervené hloubkové senzory a pokročilý software, který dokáže přesně zachytit trojrozměrné obrazy objektů, uvádí Wall Street Journal s odvoláním na zdroje informované o plánech firmy. Podle zdroje má být tablet představen před výroční vývojářskou konferencí, která je naplánována na konec června.

Vývoj zařízení je součásti projektu Tango, což je platforma pro chytré telefony a tablety, která dokáže zachytit okolní prostředí uživatele jako trojrozměrnou mapu. Prototyp byl představen již v únoru.

Google se stejně jako další tradiční nehardwarové firmy, jako Amazon.com a Microsoft, snaží proniknout do oblasti mobilních přístrojů, protože spotřebitelé se stále častěji připojují k internetu na cestách. Ve firmě nebyl k zastižení nikdo, kdo by se ke zprávě Wall Street Journal vyjádřil, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK, Reuters

Google vyvíjí 3D tablet, první kusy má vyrobit na začátku června Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.