Google v Číně otevře i navzdory zablokovaným službám výzkumné centrum umělé inteligence

Technologická firma Google, jež je součástí americké skupiny Alphabet, otevře v Číně výzkumné centrum umělé inteligence. Chce využít místních talentů, a to i navzdory tomu, že její vyhledávací služby jsou v zemi blokovány. Ve svém středečním prohlášení Google oznámil, že půjde o první výzkumné středisko tohoto druhu v Asii. Tvořit jej bude malý tým, který bude pracovat ve stávajících firemních kancelářích v Pekingu.

Čínští politici výzkum v oblasti umělé inteligence podporují, chtějí se v něm vyrovnat Spojeným státům. Zároveň ale v uplynulém roce podrobovali zahraniční firmy stále tvrdším pravidlům a zpřísňovali cenzuru, uvedla agentura Reuters.

Vyhledávač Googlu je v Číně zakázán spolu s jeho e-mailovými službami a ukládáním dat pomocí cloudu. Úřady zákaz zdůvodňují ochranou politické stability a socialistických myšlenek.

Umělá inteligence by mohla pomoci vylepšit řadu technologií - od samořízených automobilů, přes automatizaci továren až po překladový software a software na rozpoznávání obličejů. Google na svém webu uvedl, že otevření nového centra je důležitou součástí jeho mise jakožto „firmy číslo jedna v oblasti umělé inteligence“.

Firma provozuje podobná výzkumná centra v Londýně, New Yorku, Torontu a Curychu. V Číně má dvě kanceláře, pracuje v nich zhruba 600 zaměstnanců, řekl agentuře AFP mluvčí firmy.

 

 

Zdroj: ČTK

Google v Číně otevře i navzdory zablokovaným službám výzkumné centrum umělé inteligence Foto: l i g h t p o e t / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Americké akcie dosáhly rekordního maxima

    Byznys ·

    Americké akcie se ve středu dostaly na nová rekordní maxima. V jejich růstu jim napomohly bankovní společnosti. Peněžní ústavy těžily z očekávaného vzestupu úrokových …

  2. V USA rostou obavy z dopadů brexitu

    Byznys ·

    Téměř všechny možné obchodní vztahy mezi Británií a Evropskou unií po odchodu Británie z EU, tzv. brexitu, budou méně příznivé, než kdyby Británie zůstala v EU. Napsal…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.