Google pomáhá s hledáním práce. Spustil službu For Jobs

Americká internetová společnost Google začala nabízet vyhledávač zaměstnání. Ode dneška se tak uchazeči o práci mohou na stránkách Googlu dozvědět, jaké jsou nabídky volných pracovních míst ve Spojených státech, včetně dalších souvisejících informací. Uvedla to agentura AP.

Služba nazvaná Google for Jobs bude předkládat uchazečům o práci nabídky, které nejlépe odpovídají jejich potřebám. Software Googlu se přitom bude snažit eliminovat duplicitní nabídky z různých webů. Vyhledávač také rozpozná, že uživatel jeho prostřednictvím vůbec pracovní nabídky hledá. Uživateli nenabídne jen pouhý link na příslušnou internetovou stránku, ale ukáže mu také, jak toho kterého zaměstnavatele hodnotí jeho současní i bývalí zaměstnanci, a dodá i další informace, například čas, který je v běžné situaci nutný k cestě do dané lokality. Službu však využijí jen obyvatelé Spojených států.

Stačí, když do běžného vyhledávače na stránkách Googlu zadají heslo jako „práce poblíž“, „účetní“ a podobně a vyhledávač se rozběhne po internetu. Přidat lze filtry času, úvazku nebo lokality. Za tímto účelem Google spolupracuje s řadou webů, které sledují jak zaměstnanci, tak zaměstnavatelé, včetně webů LinkedIn, Monster, WayUp, DirectEmployers, CareerBuilder, Glassdoor a Facebook.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Google pomáhá s hledáním práce. Spustil službu For Jobs Foto: l i g h t p o e t / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Trumpův mluvčí za sebe hledá náhradu

    Společnost ·

    Mluvčí amerického prezidenta Donalda Trumpa Sean Spicer hledá nástupce, který by převzal jeho roli při pravidelných tiskových brífincích Bílého domu. S odvoláním na zd…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.