Google následuje Apple a zakazuje aplikace určené na těžbu kryptoměn

Google následuje technologickou společnost Apple v potírání aplikací na těžbu kryptoměn v jeho obchodu Google Play. Všímá si toho zpravodajský portál BBC. V aktualizaci zásad pro vývojáře se konkrétně píše: “Nepovolujeme aplikace, které těží na zařízeních kryptoměny”. Google již v minulosti zakázal rozšíření pro prohlížeč Chrome, prostřednictvím něhož docházelo rovněž k těžbě digitálních měn.

Tento krok může představovat další ránu pro kryptoměny ze strany bank a technologických gigantů. Je zapotřebí zmínit, že zákaz se nevztahuje na veškerý software určený pro těžbu kryptoměn. Google stejně jako Apple uvedl, že lidem povolí vyvýjet software k těžbě používaný na cloudových počítačových platformách.

Popularita těžby virtuálních měn se během posledních let zvýšila. Důvodem byl růst jejich cen a zavádění nových coinů. Pokud chcete kryptoměny těžit rychleji, pak samotný proces vyžaduje vlastnictví velice výkonného zařízení. Současný propad cen digitálních měn ovšem jejich těžbu znevýhodnil a ve většině případů se tak nevyplatí.

I z toho důvodu některé skupiny budují obrovská těžební střediska, která prostřednictvím stovek počítačů pod jednou střechou “dolují” digitální měny.
Jestliže se rozhodnete těžit na chytrých zařízeních, jako jsou telefony nebo tablety, pak hrozí podle BBC riziko přehřátí smartphonu. Těžba může rovněž rychle vyčerpat baterii.

Mnoho skupin se rovněž snaží těžit coiny pomocí škodlivého softwaru. Velké množství nedostatečně chráněných webových sgránek má vloženo na pozadí těžební kód a následně pak využívají počítačů návštěvníků k nelegálnímu generování hotovosti.

Společnost Google se podle BBC v současnosti soustředí na pro ni přebytečné a nežádoucí aplikace v Google Play. Omezuje pak konkrétně programy soustřeďující se na prodej zbraní, munice a výbušnin. Ruku v ruce s tím se zaměří na odstraňování aplikací, které kopírují jiné a nepřinášejí nic nového a inovativního.

 

 

Zdroj: BBC, YR News

Google následuje Apple a zakazuje aplikace určené na těžbu kryptoměn Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Trump vyzdvihl italský protiimigrační přístup

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump v pondělí vyzdvihl italského premiéra Giuseppea Conteho za rázný protiimigrační přístup jeho vlády. Trump během Conteho návštěvy v Bílé…

  2. Zeman jmenoval Maláčovou ministryní práce

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman v pondělí na zámku v Lánech jmenoval ministryní práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD). Hrad o tom informoval na twitteru. Ve vládě nahrad…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.