Google mění televizní reklamní byznys svou platformou Android TV

Americký internetový gigant Google chce skrze svou platformu Android TV shromažďovat data o svých uživatelích, které využije k úspěšnějšímu cílení reklamy. Podle šéfredaktora magazínu MobilMania.cz Filipa Kůžela by tato data mohla firma prodávat televizním stanicím. 

„Android TV si můžete představit jako velký tablet, nebo velký chytrý telefon. Hlavní rozdíl je v tom, že nemá dotykovou obrazovku, takže je tomu uzpůsobené ovládání a celý operační systém,“ vysvětluje platformu Kůžel. Skrze Android TV jde tedy vedle klasického sledování televizních programů také používat aplikace, které známe z mobilních telefonů se systémem Android nebo také lze připojit klávesnici a myš, popřípadě herní ovladač a hrát hry. 

Google si bude veškeré aktivity uživatelů zaznamenávat a využívat je k cílení reklamy. „Podle toho kdy a jak přepínáte nebo naopak kdy své přepínání zastavíte, pozná, kterou reklamu na které produkty by vám mohl předložit,“ řekl Kůžel. Ten také předpokládá, že zaznamenaná data bude Google prodávat televizním stanicím. O své osobní údaje se podle Kůžela bát nemusíme. „Ta data budou anonymizovaná a budou sloužit pouze k cílení reklamy,“ řekl.

Podle Kůžela u nás v současné době Android TV prodává pouze výrobce technologií Sony. Brzy se mají ale také přidat  firmy Philips a Sharp. Vedle televizí lze Android TV získat i ve formě set-top boxu nebo herní konzole.

 

Celý rozhovor s šéfredaktorem magazínu MobilMania.cz Filipem Kůželem o Android TV a dalších produktech a aktivitách společnosti Google si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

Google mění televizní reklamní byznys svou platformou Android TV Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Řecko sloučí své červnové splátky do jedné

    Byznys ·

    Řecko sloučí všechny červnové splátky do jedné. Řecká vláda to ve čtvrtek oznámila Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF). Do konce měsíce tedy musí zaplatit splátky v cel…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.