Google koupí za 3,2 miliardy USD výrobce termostatů Nest Labs

Americká internetová společnost Google Inc. koupí za 3,2 miliardy USD (64,1 miliardy Kč) výrobce chytrých termostatů a detektorů kouře Nest Labs Inc. Google tak učinil další krok k hlubšímu průniku do domácností. Dohoda je druhou největší akvizicí Googlu po koupi výrobce mobilních telefonů Motorola v roce 2012.

Google akvizicí získává slibnou řadu výrobků a ceněný konstrukční tým, který vede "duchovní otec" iPodu. Dohoda by měla být dokončena v příštích měsících, v závislosti na schválení antimonopolních úřadů. Nest i po převzetí zůstane samostatnou značkou.

Nest si získal velkou oblibu mezi spotřebiteli termostatem za 249 dolarů (téměř 5000 Kč), který je schopen si sám odvodit zvyky uživatelů a automaticky nastavovat topení nebo chlazení. Detektor kouře pak nemá nepříjemný alarm. Pokud zjistí kouř nebo větší množství oxidu uhelnatého, rozsvítí se žlutě a alarm mluví lidským hlasem. Pokud není stav nouze, může spotřebitel bez problémů přístroj vypnout. Zastavit se dá i třeba máváním paží.

Google je největším internetovým vyhledávačem na světě, stále více však expanduje na nové trhy, od vysokorychlostního připojení k internetu přes mobilní elektroniku, sdílení videa po vývoj aut bez řidiče a robotů.

Firma Nest Labs vznikla v roce 2010. V současnosti má kolem 280 zaměstnanců. Zaměstnanci Nest jsou převážně bývalí zaměstnanci Applu, včetně Tonyho Fadella, který je velmi respektovaným podnikatelem v Silicon Valley a připisuje se mu autorství přehrávače hudby iPod od Applu, napsala agentura Reuters.

Zdroj: Reuters, ČTK

Google koupí za 3,2 miliardy USD výrobce termostatů Nest Labs Foto: CTK.cz

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.