Google koupí softwarového vývojáře Apigee za miliardy korun

Internetová společnost Google koupí vývojáře softwaru Apigee Corp. za 625 milionů dolarů (15 miliard Kč). Akvizice má posílit aktivity Googlu v oblasti cloudových služeb, oznámil Google.

Společnosti se stále častěji pohybují nad rámec tradičních způsobů komunikace, jako jsou telefonní hovory či návštěvy v určitém místě, a místo toho komunikují pomocí aplikací. Software od firmy Apigee pomáhá firmám při komunikaci s mobilními a webovými aplikacemi používanými zákazníky a partnery.

Google zaplatí akcionářům Apigee za každou akcii 17,4 dolaru. To představuje ve srovnání se středeční závěrečnou cenou zisk 6,5 procenta, napsala agentura Reuters.

Mezi zákazníky Apigee patří firmy AT&T, Burberry, Vodafone či Světová banka. Firma zahájila činnost v roce 2004 jako Sonoa Systems. V roce 2010 své jméno změnila na Apigee.

 

 

Zdroj: ČTK

Google koupí softwarového vývojáře Apigee za miliardy korun Foto: Asif Islam / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Dánsko koupí údaje z kauzy Panama Papers

    Byznys ·

    Dánsko koupí uniklé údaje z panamské právní firmy Mossack Fonseca, která pomáhala klientům ukrývat svůj majetek v daňových rájích. Informoval o tom dánský daňový minis…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.