Google chce zahájit rozvoz zboží pomocí dronů do roku 2017

Internetová společnost Google oznámila, že chce do roku 2017 začít koncovým zákazníkům nabízet služby doručovacích dronů. Oznámil to vedoucí projektu pro doručovací služby Googlu David Vos. Google však není jedinou firmou, která plánuje zavést tento typ služby. S rozvozem zboží do domácností pomocí bezpilotních letounů experimentují podle BBC také on-line prodejci, jako je Amazon, Alibaba nebo UPS.

Google zatím žádné další podrobnosti o projektu zvaném Wings neuvedl. Otázkou proto stále zůstává, jaký typ dronů bude Google pro službu využívat nebo jakých konkrétních objednávek se bude možnost doručení dronem týkat.

Projekt byl ve výzkumné laboratoří Googlu spuštěn v roce 2014 a dohlíží na něj holding Alphabet, do kterého Google patří. Alphabet navrhl pro Google vlastní drony, které mohou za letu spustit navijákem zboží až na zem, napsala BBC.

Bezpilotní letouny k dodávání zboží testuje také internetový obchod Amazon. Společnost už dříve uvedla, že její doručovací drony budou moci doručovat zboží o hmotnosti až 2,3 kilogramu k zákazníkům do 30 minut od objednávky.

Mezi další firmy, které testují bezpilotní letouny ke komerčním účelům, patří také čínská společnost Alibaba. Ta v Číně prostřednictvím své divize Taobao rozesílá pomocí dronů speciální druh zázvorového čaje. Hmotnost zásilky však zatím nemůže překročit 340 gramů. Drony dále testuje balíková služba UPS.

 

Více článků z www.zet.cz o dronech, jejich využití a s tím souvisejícími tématy si můžete přečíst pod tímto odkazem.

 

Zdroj: BBC, Zet

Google chce zahájit rozvoz zboží pomocí dronů do roku 2017 Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Top 10 světových míst pro podnikání

    Byznys ·

    Volba místa pro zahájení nebo rozšíření podnikání s sebou nese značná rizika. Poradenská společnost Grant Thornton sestavila Index Globální Dynamiky (GDI), který za po…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.