Goldman Sachs vypracoval speciální předpověď pro místrovství světa v Rusku, veřejnost má jiný názor

Dvaatřicet zemí se proti sobě postaví v rámci aktuálního fotbalového mistrovství světa v Rusku. Za čtyři a půl týdne se dozvíme, kdo získá prvenství a odveze si vítězný pohár do své vlasti. I přesto, že má každý fanoušek nebo expert svůj tip na favorita, tak krása fotbalu souvisí právě s jistou nepředvídatelností. Analytici z Goldman Sachs se nyní pokusili vytvořit sofistikovaný statistický model, pomocí něhož předpovídají nástupce mistrů světa z Německa. Více už se dozvíte v nové infografice od serveru statista.com. Ta porovnává tento nový model s předpověďmi široké veřejnosti, kterou zpovídala agentura Ipsos.

Analýza Goldman Sachs počítá s 53 třemi proměnnými, mezi nimiž figuruje hodnocení mužstev, hodnocení hráčů nebo nedávné výsledky.

Z nového modelu vychází jako hlavní favorit šampionátu Brazílie. Její pravděpodobnost na titul odpovídá 18,5 procentům. Na druhém místě figuruje Francie s 11,3 %. Mistrovské Německo se umístilo v žebříčku Goldman Sachs na třetím místě s 10,7 procenty.

Zdroj: Statista

Jak ukazuje následující infografika, tak světová veřejnost se statistickým modělem nesouhlasí a za nejpravděpodobnějšího vítěze považuje opět Německo. Průzkumu agentury Ipsos se zúčastnilo 12 000 respondentů v 27 zemích a 23 procent z nich předpovídá, že Němci obhájí titul mistrů světa.
Většina zpovídaných lidí pak věří celku trenéra Joachima Löwa, zatímco Brazilcům vyjádřilo důvěru 21 procent lidí.

Jakékoli předpovědi jsou ale opravdu značně ošemetné. Pokud se vrátíme do posledního mistrovství světa v brazilském Rio de Janeiru, tak si každý vzpomene na semifinálové utkání domácích Brazilců s Němci. Jasného favorita nebylo předem možné odhadnout. Nikdo ovšem nepředpovídal, že by Němci mohli Kanárky porazit v poměru 7:1. Kuriózní bylo i počínaní Joachima Löwa, který své hráče mírnil, aby Brazilce před domácí kulisou totálně nepotopili. To se i přesto do značné míry nepodařilo.

 Zdroj: YouTube / NIXBLACK

 

 

Zdroj: Statista, Youradio News

Goldman Sachs vypracoval speciální předpověď pro místrovství světa v Rusku, veřejnost má jiný názor Foto: R T / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Kdo je Kim Čong-unova sestra?

    Společnost ·

    Kim Jo-čong byla od konce Korejské války v roce 1953 první z vládnoucí severokorejské rodiny Kimů, která překročila hranice mezi KLDR a Jižní Koreou. Stalo se tak při …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.