Ghana je velmi bezpečná a nesmírně příjemná země, říká cestovatel Radan Haluzík

Právě z Ghany, konkrétně z metropole severní části země – města Tamale, se nedávno do republiky vrátil nejen cestovatel, ale také sociální antropolog a válečný reportér Radan Haluzík. Právě on se stal posledním hostem pořadu Neuron Future.   

O čem byla řeč? Témat bylo hodně. A mohlo by jich být ještě více. Radan Haluzík pohovořil o svém současném projektu, ve kterém zkoumá výstavné domy lidí, kteří zbohatli během jedné generace a staví si domy, které mají domy, které mají vyjádřit jejich status. A mají ostatním vyrazit dech. 
Haluzík hovořil také o tom, jak se od práce válečného reportéra dostal ke zkoumání obydlí zbohatlých vrstev v rozvojových zemích. Nabídne srovnání z 15 států z řady civilizačních okruhů. A zmíní se i o tom, zda v tomto ohledu existuje nějaká paralela s Českou republikou. 
Dozvíte se také, jak si představit život obyvatel v Tamale v severní Ghaně. Tedy ve městě, které sice leží uprostřed suché divočiny, ale je se svými více než 360 000 obyvateli nejrychleji rostoucí metropolí celé západní Afriky.  
Nebo zjistíte, jak nároční je nebo není se mezi místní obyvatele dostat a jak je jako host vnímán. 
Celý rozhovor si můžete poslechnout v playeru výše. 
 
Zdroj: ZET/news.youradio
Ghana je velmi bezpečná a nesmírně příjemná země, říká cestovatel Radan Haluzík Foto: Neuron Future

reklama

Další články

  1. Let MH17 sestřelila raketa ruské armády

    Společnost ·

    Raketový systém, který byl použit při sestřelení civilního letadla nad Ukrajinou v létě 2014, byl součástí ruských ozbrojených sil. Ve čtvrtek o tom informoval mezinár…

  2. Závislost Česka na vývozu aut dlouhodobě roste

    Byznys ·

    Českému vývozu do Evropské unie dominují osobní auta, jejichž podíl na celkovém exportu do unie byl loni 12 procent. Závislost ČR na vývozu aut dlouhodobě roste. Autod…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.