Generálním ředitelem pražského dopravního podniku se stal Jaroslav Ďuriš

Představenstvo Dopravního podniku hlavního města Prahy zvolilo předsedou Jaroslava Ďuriše a zároveň ho pověřilo řízením společnosti. Ďuriš tak ve funkci vystřídá Milana Křístka, který minulý týden podal rezignaci. Do funkce generálního ředitele nastoupí 7. října.

Ďuriš nyní vede dopravní podnik v Českých Budějovicích a podle svého vyjádření plánuje zadat vypracování analýzy dopravního podniku, na jejímž základě se začne zabývat řešením problémů firmy. Řekl, že chce zvýšit pokuty za cestování bez platné jízdenky. Podobné opatření se podle něj v Českých Budějovicích osvědčilo. Dále doplnil, že se chce zaměřit na některé smlouvy, například smlouvu o nákupu nových tramvají se Škodou Transportation.

Křístkovy neshody s vedením města se týkaly především financování dopravního podniku. Zadlužená firma je i kvůli nevýhodným smlouvám z minulosti ve špatné finanční kondici. Křístek dlouhodobě tvrdil, že na udržení nynějšího objemu služeb potřebuje více peněz, v opačném případě je nevyhnutelné zdražení jízdného. Do nepopulárního kroku se ale politikům nechce a tvrdí, že podnik musí hledat vnitřní rezervy.

Ďuriš o víkendu uvedl, že chce po nástupu do funkce jednat s odbory o zmrazení mezd zaměstnanců, ale velké propouštění nechystá.

Zdroj: ČTK

Generálním ředitelem pražského dopravního podniku se stal Jaroslav Ďuriš Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. T-Mobile spustí komerční provoz LTE v Praze

    Tech ·

    Operátor T-Mobile od 1. října spustí komerční provoz rychlé mobilní sítě LTE v části Prahy a v Mladé Boleslavi. Budou v ní platit nynější datové tarify. Technologi…

  2. Bílý dům hodlá pomoci zadluženému Detroitu

    Byznys ·

    Nabídne mu peníze na bourání prázdných budov a na podporu hasičského sboru a veřejné dopravy. Oznámil to šéf Národní ekonomické rady amerického prezidenta Gene Sper…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.