General Motors a Ford Motor výrazně rozšíří výrobu elektromobilů

Největší americký výrobce automobilů General Motors (GM) plánuje v příštích letech ve velké míře rozšířit svou nabídku elektromobilů. V pondělí o tom informovala americká automobilka. Její domácí konkurent Ford Motor ve stejný den oznámil o vytvoření zvláštního týmu, který má urychlit vývoj elektrických vozidel.

GM plánuje během jednoho a půl roku představit dva nové elektromobily založené na modelu Chevrolet Bolt. Do roku 2023 chce na trh uvést minimálně 20 nových elektromobilů. „General Motors věří v plně elektrickou budoucnost,“ uvedl viceprezident automobilky Mark Reuss.

Ford v pondělí upozornil, že celosvětová poptávka po elektromobilech má „významný růstový potenciál“, protože vlády usilují o větší využívání takovýchto vozů. Nová pracovní skupina Fordu s názvem „Team Edison“ bude mít za úkol mimo jiné zkoumat možnosti spolupráce v oblasti elektromobilů s jinými podniky, včetně dodavatelů.

GM a Ford se tak připojují ke konkurentům, jako jsou němečtí výrobci automobilů Daimler, Volkswagen a BMW, kteří slibují urychlení vývoje elektromobilů v reakci na plány některých zemí na odchod od spalovacích motorů, napsala agentura Reuters.

Například Británie chce od roku 2040 zakázat prodej aut s benzinovým či naftovým motorem. Obdobný záměr letos oznámila také francouzská vláda. Zákaz prodeje automobilů s tradičními spalovacími motory výhledově plánuje rovněž Čína, která je největším automobilovým trhem na světě.

 

 

Zdroj: ČTK

General Motors a Ford Motor výrazně rozšíří výrobu elektromobilů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Gazprom zvýšil o 11 % dodávky plynu do Evropy

    Byznys ·

    Export ruského plynu do Evropy a Turecka v prvních třech čtvrtletích letošního roku stoupl o 11 procent na 141,2 miliardy krychlových metrů. V pondělí o tom podle agen…

  2. EU opustí společně s Británií i Severní Irsko

    Společnost ·

    Společně s Británií odejde z Evropské unie, jejího jednotného trhu a celní unie v jednom sledu rovněž Severní Irsko. V neděli o tom informoval v severoanglickém Manche…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.