General Electric pokračuje v prodejích, zbaví se svojí největší úvěrové divize

Americký konglomerát General Electric (GE) jedná o prodeji své největší úvěrové divize poskytující půjčky středně velkým podnikům ve Spojených státech. Divize také spravuje aktiva v hodnotě 74 miliard dolarů (zhruba 1,9 bilionu korun). Zdroje obeznámené se situací o tom informovaly deník The Wall Street Journal.

GE podle zdrojů vede rozhovory o prodeji celé divize nebo její části s bankou Wells Fargo. Prodej divize by byl součástí plánu GE na útlum bankovních aktivit. Firma již dříve uvedla, že hodlá během příštích dvou let prodat aktiva v objemu 200 miliard dolarů.

Tento měsíc GE oznámila, že prodá své aktivity na trhu komerčních nemovitostí investiční firmě Blackstone Group a bance Wells Fargo za 26,5 miliardy dolarů.

Finanční ředitel GE Jeff Bornstein upozornil, že prodej úvěrových aktivit v USA by firmě umožnil vyhnout se velkému množství přísných regulačních předpisů, kterým nyní podléhá, protože patří mezi „systémově důležité finanční instituce“.

 

Zdroj: ČTK

 

General Electric pokračuje v prodejích, zbaví se svojí největší úvěrové divize Foto: 360b / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Německá vláda zlepší výhled vývoje ekonomiky

    Byznys ·

    Německá vláda zvýší odhad letošního růstu ekonomiky země na 1,8 procenta. Podobné tempo pak očekává i pro příští rok. Agenturu Reuters o tom informovaly vládní zdroje.…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.