Francie zaznamenala nový rekord v nezaměstnanosti, rostla ale pomaleji než v květnu

Ve Francii přibylo v červnu nezaměstnaných o 1 300 lidí na 3,554 milionu. Přestože se tempo růstu oproti květnu výrazně zpomalilo, jde o nové maximum. O situaci v pondělí informovalo francouzské ministerstvo práce.  

V zemi s 66 miliony obyvatel je ve srovnání s loňským červnem počet nezaměstnaných vyšší téměř o pět procent. Oživení francouzské ekonomiky sice nabírá na síle, zatím se však neodrazilo v tvorbě nových pracovních příležitostí, napsala agentura Reuters. Francouzský prezident François Hollande slíbil, že pokud nezaměstnanost do roku 2017 neklesne, nebude se ucházet o druhý mandát.

Francouzský statistický úřad INSEE v červnu předpověděl, že růst ekonomiky dosáhne tempa potřebného ke snížení nezaměstnanosti v letošním druhém pololetí. V celém letošním roce by měl podle úřadu hospodářský růst Francie zrychlit na 1,2 procenta z loňských 0,2 procenta.

Měsíční statistiky ministerstva práce nezahrnují míru nezaměstnanosti. Ta podle posledních údajů statistického úřadu Eurostat v květnu ve Francii vzrostla na 10,3 procenta z dubnových 10,2 procenta.

 

Zdroj: ČTK

 

Francie zaznamenala nový rekord v nezaměstnanosti, rostla ale pomaleji než v květnu Foto: kavalenkau / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Fiat Chrysler zaplatí v USA rekordní pokutu

    Byznys ·

    Americké úřady udělily automobilce Fiat Chrysler rekordní pokutu ve výši 105 milionů dolarů. Důvodem jsou chyby při svolávání vozů k opravám. Podle BBC tak mohla firma…

  2. Skotové chtějí další referendum o samostatnosti

    Společnost ·

    Vhledem k politice britského premiéra Davida Camerona je nové referendum o nezávislosti Skotska nevyhnutelné. Prohlásil to jeden z nejváženějších představitelů skotský…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.