Francie na podzim znovu nasadí proti Islámskému státu letadlovou loď

Francie na podzim znovu nasadí do boje s radikály z hnutí Islámský stát letadlovou loď Charles de Gaulle. Oznámil to francouzský prezident François Hollande. Podle něj by měl být také navýšen počet vojáků, které se podílejí na výcviku iráckých sil usilujících o dobytí města Mosul. Uvedla to agentura AP.

O plánovaných krocích hovořil Hollande ve středu, den před výročím pádu Bastily. Dnes se ve Francii koná tradiční vojenská přehlídka. „Musíme zaútočit a zničit ty, kteří nás ohrožují“, uvedl Hollande. O útocích z loňského listopadu, ke kterým v Paříži došlo a za kterými stál Islámský stát, bylo podle něj „rozhodnuto“ v syrském městě Rakka a iráckém Mosulu, což jsou dvě bašty islamistů.

Při útocích loni v lednu tři islamističtí ozbrojenci postříleli 17 lidí včetně členů redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo. V listopadu pak útočníci na několika místech v Paříži usmrtili 130 osob. Francie je součástí koalice vedené Spojenými státy, která proti islamistům v Iráku a Sýrii podniká letecké údery.

 

Zdroj: ČTK

Francie na podzim znovu nasadí proti Islámskému státu letadlovou loď Foto: François HOLLANDE; Zdroj: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.