Fotografie české skautky, která se postavila skinheadovi, si všímají i zahraniční média

Britská rozhlasová stanice BBC si všímá fotografie, která zachycuje konfrontaci české šestnáctileté skautky a neonacisty. Lucie Myslíková v rozhovoru pro BBC uvedla, že by se více mladých lidí mělo postavit proti fašismu.

Lucie Myslíková je na fotografii zachycena ve své skautské uniformě v konfrontaci s protestujícím neonacistou. Demonstrace se konala 1. května v Brně. A fotografie Vladimíra Čičmance se během pár hodin stala virální.

„Nebál jsem se,“ řekla Lucie v telefonickém rozhovoru z její školy pro BBC. „Šla jsem do protidemonstrace jako někdo, kdo je určen věci měnit. Pro mě to dává smysl, abych se pokusila změnit svět kolem sebe,“ pokračovala. Podle ní by se také měli o s to samé pokusit i další mladí lidé. „Měli by si být vědomi toho, co se děje,“ dodala.

Lucie dále upřesnila, že hádka, kterou s mužem na fotografii vedla, se týkala uprchlíků a migrace. Říkala mu, že země má povinnost pomoci těm, kteří prchají před válkou a konflikty, a že v takových případech neexistují hranice. On jí řekl, že bude stejnými lidmi, které se snaží zachránit, znásilněna.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Favorit na francouzského prezidenta Emmanuel Macron podal kvůli zvěstím o tom, že má tajný bankovní účet v Karibiku žalobu. Prokurátoři v Paříži kvůli stížnosti zahájili vyšetřování. Tyto zprávy přicházejí poté, co centristický kandidát na novou hlavu státu byl označen za vítěze poslední televizní debaty. Krajně pravicová kandidátka Marine Le Penová tvrzení o existenci tajného účtu přitom naznačila již během televizní debaty. Macron na její obvinění reagoval slovy, že jde o pomluvu.

 

Známý venezuelský dirigent Gustavo Dudamel vyzývá vládu k tomu, aby po týdnech trvajících protestech „vyslechla lid“. Svá slova uvedl poté, co během ústavodárného shromáždění v Caracasu zemřel osmnáctiletý hudebník. Na svém facebookovém profilu napsal, že „nic nemůže ospravedlnit krveprolití“. Od začátku dubna zemřelo ve Venezuele během demonstrací více než 30 lidí. Další stovky osob byly zraněny. Demonstrace vyvolal pokus Nejvyššího soudu o převzetí pravomocí národního shromáždění, které kontroluje opozice.

 

Syrská vláda pokračuje ve výrobě chemických zbraní. Činí tak i navzdory dohodě z roku 2013, v rámci níž se zavazovala k jejich odstranění. BBC to uvedla západní zpravodajská služba. Její dokument uvádí, že chemické zbraně syrský režim vyrábí na třech hlavních místech v blízkosti města Damašek a Hamá. Zpravodajci zároveň tvrdí, že této činnosti si jsou vědomi i syrští spojenci, mezi něž patří Rusko a Írán. Podle západních mocností syrská bojová letadla před měsícem vypustila bomby s nervovým plynem sarin na opoziční město Chán Šajchún. Tímto krokem tak režim tamního prezidenta Bašára Asada připravil o život téměř 90 lidí.  Spojené státy v reakci na to zaútočily na syrskou základnu Šajrát.

 

Soudce v Brazílii poslal za mříže osm mužů, kteří podle jeho slov osnovali teroristické útoky na olympijské hry v Riu de Janeiru v roce 2016 a využívali internetu k podpoře militantní skupiny samozvaného Islámského státu. K zatčení mužů došlo v srpnu před zahájením olympijských her. Stalo se tak poté, co zpravodajci z FBI varovali o hrozbě brazilské státní příslušníky. Vůdce skupiny byl odsouzen na patnáct let vězení. Advokát muže řekl, že jeho klient drží protestní hladovku. Ostatní muži si vyslechli trest v horizontu mezi pěti až šesti lety.

 

Americký prezident Donald Trump označil jeho vztah s australským premiérem Malcolmem Turnbullem za fantastický. Jeho slova následovala setkání v New Yorku. Jde o jejich první setkání po únorovém telefonickém hovoru. Trump uvedl, že má s Turnbullem fantastický vztah a že miluje Austrálii. Oba dva státní představitelé hovořili o  hospodářství, národní bezpečnosti a dotkli se i otázky migrace. 

 

 

Zdroj: BBC

Fotografie české skautky, která se postavila skinheadovi, si všímají i zahraniční média Foto: VLADIMÍR ČIČMANEC

reklama

Další články

 1. Prezidentská kampaň ve Francii končí

  Společnost ·

  Dnešní půlnocí ve Francii skončí kampaň před prezidentskými volbami, které se konají v neděli. V nich se naposledy střetnou centrista a bývalý člen dosluhující sociali…

 2. Babiš podal kvůli nahrávkám trestní oznámení

  Společnost ·

  Vicepremiér Andrej Babiš podal trestní oznámení kvůli záznamům svých rozhovorů, které se tento týden objevily na internetu. Oznámení již podal na městském státním zast…

 3. Deutsche Bank má nového největšího akcionáře

  Byznys ·

  Čínský konglomerát HNA Group od úterý vlastní skoro 10 procent největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank. Na postu top akcionáře německé společnosti tak vyst…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.