reklama

Fotbalový šampionát je tu, ruská policie varuje stoupence Navalného před projevy odporu

Ruská policie před zahájením světového fotbalového šampionátu obchází stoupence disidenta Alexeje Navalného a varuje je před projevy odporu. Informovala o tom rozhlasová stanice Echo Moskvy a další ruská média. Fotbalové mistrovství světa začíná v Rusku ve čtvrtek.

Mohlo by vás zajímat

Podle ruského serveru Mediazona policisté dostali "shora" seznam lidí, s nimiž mají provést "preventivní" pohovory. Seznam byl prý sestaven podle policejních záznamů o osobách, které se účastnily veřejných protestů zorganizovaných Navalným.

Vytipovaní lidé mají podepsat prohlášení, v němž slibují, že se během fotbalového turnaje nezapojí do akcí, které by mohly narušovat zákony. Nemají se prý účastnit ani shromáždění nebo pochodů fotbalových fanoušků.

V centru Moskvy policie v úterý zadržela opoziční aktivisty Darju Poljudovovou a Kirilla Kotova, kteří nesli transparenty s požadavkem politických svobod a výzvou k bojkotu mistrovství světa. Oběma hrozí administrativní tresty, napsal server OVD-Info monitorující aktivity policie.

 

 

Zdroj: ČTK

Fotbalový šampionát je tu, ruská policie varuje stoupence Navalného před projevy odporu Foto: Wikimedia Commons: Alexej Navalnyj

reklama

Další články

  1. Odbory požadují od října růst platů

    Byznys ·

    Odbory požadují zvýšení sumy na platy učitelů o 15 procent a růst tarifů ostatních zaměstnanců veřejného sektoru o deset procent, a to už od října. Vyzvaly vládu, aby …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.