Fotbalový šampionát vyhnal ceny ubytování až na pětinásobek obvyklé sumy

Ceny ubytování v některých francouzských městech, kde se koná Mistrovství Evropy ve fotbale, se vyšplhaly ve srovnání s minulým měsícem až na pětinásobek. Uvádí to provozovatel internetové aplikace Trivago.cz. Ceny se však liší podle jednotlivých utkání. Podle manažerky komunikace společnosti Lucie Koutníkové se fanoušci českého národního týmu mohou těšit na nižší ceny v porovnání s ostatními termíny zápasů.

Nejdráže přijde položka ubytování fanoušky, kteří se chystají na zápas Itálie s Irskem ve francouzském městě Lille. Ten se uskuteční 22. června. Průměrná cena za dvoulůžkový pokoj v tento den převyšuje 15 tisíc korun za noc. Podle Koutníkové jsou také Irové v porovnání s ostatními národy ochotni zaplatit za ubytování na šampionátu nejvíce peněz. Čeští fanoušci se podle ní takto vysokých cen obávat nemusí. „Dobrou zprávou pro české fanoušky může být, že ve třech francouzských městech, v nichž se náš tým utká, patří ceny za ubytování k těm nejnižším v porovnání s jinými termíny,“ řekla na rádiu Zet.

Například Češi, kteří se chystají dnes na zápas Česko-Španělsko v Toulouse, mohou očekávat, že průměrná cena za dvoulůžkový pokoj bude dosahovat v průměru 5945 korun na noc. V průběhu zápasu českého týmu s Chorvatskem v Saint Étienne si mohou připravit dokonce i o pět set korun méně. „Nejdráže pro fanoušky vyjde poslední zápas, tedy Česko-Turecko 21. června, kdy si za noc v průměru zaplatíme 6250 korun,“ uvedla Koutníková.

Češi jsou také podle Koutníkové zdaleka nejspořivějšími fanoušky. „Za ubytování jsou ochotni zaplatit nejméně - a to 3863 korun za noc. Naopak nejvíce jsou ochotni zaplatit Irové. Ti dají  za ubytování v průměru 5662 korun,“ řekla na rádiu Zet. Největší zájem o ubytování na Euru mají pak Maďaři. „Není se čemu divit, kvalifikovali se také po dlouhých 44 letech,“ uzavřela Koutníková.

 

 

Celý rozhovor s s manažerkou komunikace společnosti Trivago.cz Lucií Koutníkovou si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Fotbalový šampionát vyhnal ceny ubytování až na pětinásobek obvyklé sumy Foto: pixfly / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.