Fotbalisté La Ligy se bouří proti přesunutí některých zápasů do USA, hrozí i stávka

Unie španělských fotbalistů (AFE) se ostře postavila proti plánu vedení ligy odehrát v budoucnu soutěžní zápasy ve Spojených státech amerických. Hráčská unie nevyloučila ani možnost protestní stávky.

V reakci na informaci La Ligy z minulého týdne se dnes v Madridu sešli kapitáni či jejich zástupci z 20 ligových klubů včetně barcelonského Sergia Busquetse a Sergia Ramose z Realu Madrid.

"Kapitáni byli překvapeni a rozzlobeni, že bylo tak důležité rozhodnutí přijato bez konzultace s nimi. Hráči jsou jednomyslně proti, pro není nikdo," uvedl na tiskové konferenci prezident AFE David Aganzo. "Některým klubům se ta myšlenka líbí a další jsou proti tomu, ale já mluvím jen za fotbalisty," uvedl bývalý dlouholetý ligový hráč.

Aganzo nevyloučil, že by hráči v případě, že jim vedení ligy nedopřeje sluchu, mohli vstoupit do stávky. "Chci naprosto jasně říct, že uděláme všechno, abychom tomuhle zabránili," uvedl.

Představitelé španělské ligy minulý týden oznámili partnerství s nadnárodní společností Relevent, v jehož rámci by mohli v budoucnu odehrát některé zápasy v USA. Zatím však není jasné, kdy by k tomu mělo dojít a kolika utkání či klubů by se to mělo týkat.

 

 

Zdroj: ČTK

Fotbalisté La Ligy se bouří proti přesunutí některých zápasů do USA, hrozí i stávka Foto: ninopavisic / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Do kraje kopců a vrchovin za nejlepším česnekem

    Komerční sdělení ·

    Krajinu Zlínského kraje tvoří převážně kopce, pahorkatiny a vrchoviny, ale přitom půda zůstává úrodná. Najdete zde vinařská údolí, historické památky i odkaz Tomáše Ba…

  2. Fed by mohl brzy zvýšit základní úrokové sazby

    Byznys ·

    Americká centrální banka (Fed) naznačila, že by v září mohla přistoupit k dalšímu zvýšení základní úrokové sazby, pokud se ekonomika bude vyvíjet podle očekávání. Vypl…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.