Forejt jako protokolář končí, potvrdil Hrad

Ředitel protokolu Pražského hradu Jindřich Forejt se vzdal z osobních a zdravotních důvodů svého místa. Mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček uvedl, že skončí ke konci roku. Žádosti Forejta o rozvázání pracovního poměru bylo vyhověno.

Mohlo by vás zajímat

„Jindřich Forejt se k dnešnímu dni, tedy k úterý 6. prosince 2016, z osobních a zdravotních důvodů vzdal místa ředitele Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky a požádal o rozvázání pracovního poměru dohodou ke dni 31. prosince 2016. Této žádosti bylo vyhověno,“ uvedl Ovčáček.

O konci Forejta se spekuluje od konce minulého týdne, kdy mu podle médií byla na Hradě zapečetěna kancelář. Vedení Pražského hradu ale záležitost nekomentovalo s tím, že jde pouze o spekulace.

Hradní protokol musel v poslední době vysvětlovat několik sporných situací. Patří mezi ně například zpoždění leteckého prezidentského speciálu na pohřeb prvního slovenského prezidenta Michala Kováče nebo křivé obvinění amerického velvyslance Andrewa Schapira z neúčasti na udílení státních vyznamenání 28. října na Pražském hradě.

Forejt byl také často zmiňován v kauze neudělení vyznamenání pamětníku židovského holokaustu Jiřímu Bradymu. Minulý rok v září pak při přijetí generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga visela v Trůnním sále Pražského hradu vlajka OSN místo vlajky Severoatlantické aliance.

Média také upozornila na existenci kompromitujícího videa, na kterém je údajně Forejt zachycen. Server Hlídací pes z nahrávky publikoval několik fotografií, celé video zveřejnit odmítl. Autentičnost záběrů se nepodařilo ověřit. Také další média byla oslovena, že mohou záběry koupit. Uvedl to například Český rozhlas nebo server Echo24.

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

Forejt jako protokolář končí, potvrdil Hrad Foto: Jindřich FOREJT; Zdroj: ČTK/Šimánek Vít

reklama

Další články

  1. BBC: Bílý dům uklidňoval Čínu kvůli Trumpovi

    Společnost ·

    Bílý dům se pokusil uklidnit čínské vládní představitele v souvislosti s telefonátem, který absolvoval nově zvolený prezident Donald Trump s tchajwanskou prezidentkou …

  2. BBC: Trump útočil ve svých tweetech na Čínu

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump publikoval sérií tweetů, v nichž kritizoval Čínu za její měnovou politiku a její aktivity v Jihočínském moři. Čína si na Trumpovy výrok…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.