Ford představil systém, který dokáže číst dopravní značky a podle toho zpomalit vůz

Automobilka Ford vynalezla nový systém, jenž má pomoci v boji proti řidičům. kteří nedodržují pravidla silničního provozu. Nový automobil řady S-Max totiž disponuje takzvaným inteligentním omezovačem rychlosti, který dokáže analyzovat rychlostní limity a podle nich automaticky zpomaluje. Řidiči se tak díky nové technologii mohou vyhnout pokutám a především ohrožení ostatních účastníků dopravního provozu. 

S-Max dokáže rozpoznat dopravní značky s cílem přizpůsobit rychlost vozu dopravním pravidlům. Auto při zjištění překročení povolené rychlosti zpomalí bez lidského přičinění. Podle vedení společnosti nový systém nepoužívá brzdy, ale zpomaluje regulací točivého momentu pomocí snížení přísunu paliva do motoru.

„Řidiči mohou změnit rychlost automobilu pevným sešlápnutím pedálu plynu,“ informovala automobilka. 

 

Zdroj: CNN, Zet

Ford představil systém, který dokáže číst dopravní značky a podle toho zpomalit vůz   Foto: lexan / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Automobilka Ford otevřela v Indii nový závod

    Byznys ·

    Automobilka Ford Motor zahájila výrobu v nové indické továrně, díky které má ztrojnásobit vývoz vozů z Indie. Do nového závodu Ford investoval jednu miliardu dolarů (2…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.