Ford míří na čínský trh s elektromobily, chce uspět s novou značkou

Americký výrobce automobilů Ford hodlá zaútočit na čínský automobilový trh svými novými plně elektrickými vozy. Hodlá je prodávat pod novou značkou. Ford naváže spolupráci s čínskou firmou Anhui Zotye Automobile Co, jež se rovněž specializuje na výrobu elektromobilů. O novince informoval zpravodajský portál CNN. 

Ford oznámil, že elektromobily bude prodávat pod zcela novou značkou. O dalších podrobnostech však neinformoval. Tento krok jde ruku v ruce s vynakládaným úsilím ze strany čínské vlády, která se pokouší snížit znečištění ve velkých městech. Peking již podle CNN nabízí pobídky k podpoře prodeje ekologičtějších vozidel.

Podle údajů Mezinárodní energetické agentury (EIA) připadá na Čínu 40 % veškerých elektromobilů prodaných po celém světě.

Společnost Zotye se zaměřuje zcela výhradně na výrobu elektromobilů. V jejím portfolio tak nenarazíte na benzinová, naftová nebo plynová vozidla. Do července tohoto roku se jí podařilo prodat více než 16 tisíc elektromobilů. Oproti stejnému období v roce 2016 jde přitom o 56 procentní nárůst.

Nenechte se ovšem mýlit, Ford není jedinou automobilkou, jež se snaží uloupnout si podíl z čínského trhu. Začátkem tohoto měsíce zahájila prodej svého malého elektromobilu i americká automobilka General Motors. Díky podpoře na elektromobily ze strany čínské vlády lze vůz zakoupit za asi 5300 dolarů (117 400 korun).

Vozidlo s označením Baojun E100 vyrábí General Motors konkrétně s čínskou firmou SAIC a Wuling Motors. V červnu rovněž dokončil výstavbu čínské fabriky na výrobu elektromobilů i německý automobilový koncern Volkswagen. Ten naváže spolupráci se společností Anhui Jianghuai Automobile. 

Mezinárodní výrobci automobilů tak vidí značný potenciál, který čínský trh s elektromobily nabízí. Otázkou zůstává, jak se expanze zahraničních firem bude zamlouvat samotnému režimu prezidenta Si Ťin-pchinga. 

 

 

Zdroj: CNN, Zet

Ford míří na čínský trh s elektromobily, chce uspět s novou značkou Foto: Darren Brode / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Sobotka bude dnes jednat s Macronem

    Společnost ·

    O změně směrnice o vysílání pracovníků do zahraničí a o sociálním dumpingu budou dnes v Salcburku s francouzským prezidentem jednat šéfové vlád Česka, Rakouska a Slove…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.