Ford kvůli problémům s dveřmi svolává do servisu 830 tisíc aut

Americký výrobce automobilů Ford Motor svolává v Severní Americe do servisu zhruba 830 tisíc vozů. Potýká se totiž s problémem s dveřmi, které se mohou za jízdy samovolně otevřít. Automobilka včera oznámila, že v souvislosti s touto závadou má zprávy o jedné nehodě a jednom zranění. Celkové náklady spojené s odstraněním závady Ford odhadl na 270 milionů dolarů (6,6 miliardy korun) a počítá s nimi v hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí.

Opatření se týká především Spojených států. Zahrnuje modely Ford C-MAX, Ford Escape, Ford Focus, Ford Mustang, Lincoln MKC a Ford Transit Connect. Automobilka již v dubnu loňského roku kvůli podobnému problému s dveřmi svolala do servisů některé vozy Ford Fiesta, Ford Fusion a Lincoln MKZ, napsala agentura Reuters.

Ford je druhou největší automobilkou ve Spojených státech. Podnik minulý týden oznámil, že mu čistý zisk za druhé čtvrtletí klesl o devět procent na téměř dvě miliardy dolarů (48,6 miliardy korun), a to navzdory příznivým výsledkům v Evropě. Ford se ve čtvrtletí potýkal se stagnací prodeje v USA i s poklesem odbytu v Číně.

 

 

Zdroj: ČTK

Ford kvůli problémům s dveřmi svolává do servisu 830 tisíc aut Foto: JuliusKielaitis / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.