Ford investoval do vývoje aut bez řidiče 1 miliardu dolarů

Světové společnosti čím dál intenzivněji pracují na vývoji aut bez řidiče. Zároveň rostou i jejich náklady na tento výzkum. Americká automobilka Ford v pátek odpoledne oznámila, že do výzkumu a vývoje aut bez řidiče během příštích pěti let investuje 1 miliardu dolarů. Cílem projektu Argo Al, vedeného zkušenými technology ze společností Google a Uber, je ve spolupráci s týmem firmy Ford vyvinout automobil fungující zcela bez řidiče. Informuje server CNN.

Podle serveru CNN se jedná o nejvyšší investici významné společnosti do tohoto byznysu. Americká automobilka General Motors totiž téměř před rokem věnovala 1 miliardu dolarů do automatizace řízení. Uber vloni v srpnu investoval 680 milionů dolarů do vývoje modelu auta bez řidiče Otto, který realizovali bývalí vývojáři Googlu.

Projekt Argo Al zatím ještě ani nebyl veřejně oznámen a Ford v něm není podle CNN jediným účastníkem. Technici Argo Al budou mít rovný podíl, a to by mělo umožnit, aby projekt přitáhl i talenty. V silné konkurenci a snaze o získání vysoce kvalifikovaných technologů podobné nastavení vyzkoušely i další společnosti.

Argo Al podle CNN plánuje, že bude mít do konce roku 200 zaměstnanců v Silicon Valley, Michiganu a Pittsburghu. Vedení projektu má podle CNN bohaté profesní zkušenosti. Výkonný ředitel Bryan Salesky pracoval v programu Google vývoje aut bez řidiče tři roky, než v roce 2016 tento program opustil. Spoluzakladatel Argo Al Peter Rander pracoval téměř dva roky v týmu Uberu v Pittsburghu.

Že tradiční automobilky, mezi které patří i Ford, mohou být převálcovány technologickými společnostmi typu Google, varují odborníci již dlouho. Ty totiž mají také odborné znalosti softwaru, který je nutný pro vytvoření bezpečného auta bez řidiče.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

Ford investoval do vývoje aut bez řidiče 1 miliardu dolarů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Rusko dodá Srbsku šest stíhacích letounů MiG 29

    Byznys ·

    Srbský ministr obrany Zoran Djordjević navštívil Rusko. Po svém návratu domů oznámil, že Moskva zemi dodá šest stíhacích letounů MiG 29. Novinářům rovněž sdělil, že ru…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.