Flexibilní pracovní doba nebo homeoffice je pro zaměstnance důležitější, než vyšší mzdy

V současné době není pro firmy vůbec jednoduché sehnat zaměstnance. Společnosti si k tomu uvědomují, že jejich úspěch jde ruku v ruce právě s pracovníky, které zaměstnávají. Podle Alexandry Knoblochové z firmy Rodinné Zlato je pro zaměstnance v současnosti cennější home office, flexibilní pracovní doba a dobré vztahy na pracovišti, než vyšší mzdy. S Alexandrou Knoblochovou hovořil obchodní ředitel rodinné firmy Siko pan Tomáš Richter.

“Mnoho lidí dnes neřeší jen výši mzdy, ale zejména flexibilitu, kterou mu zaměstnavatel nabízí. Nejen manažeři oceňují home office, flexibilní pracovní dobu a dobré vztahy na pracovišti. To je pro zaměstnance často důležitější než nabídka na roli s vyšší mzdou,” říká Knoblochová.

Alexandra Knoblochová se věnuje rodinným firmám. Důležité je pak sladit člověka z korporátu s kulturou rodinné firmy.

“Většinou když už nový člověk do firmy vstupuje, je to proto, že ho chtějí, protože potřebují, chtějí profíka, novou energii, atd..někdy se ale stane, že odlišnost kultur je tak velká, že je potřeba se velmi dobře představit, aby se kultury tzv.pochopily,” řekla Knoblochová.

Pokud nedojde k pochopení, tak se může dostavit celkový nezdar. I když je nový zaměstnanec profíkem, tak se musí přizpůsobit stylu, postoji a mluvě ve firmě, v které pracuje. Říká Knoblochová.

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s Alexandrou Knoblochovou z firmy Rodinné zlato a obchodním ředitelem firmy Siko Tomášem Richterem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: YR News, Zet

Flexibilní pracovní doba nebo homeoffice je pro zaměstnance důležitější, než vyšší mzdy Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Huawei předstihl Apple v prodeji smartphonů

  Byznys ·

  Čínská firma Huawei se stala novou dvojkou v prodeji chytrých telefonů. Předehnala tak americkou společnost Apple. V rámci letošního druhého čtvrtletí prodala 54,2 mil…

 2. Škodovce klesl provozní zisk na 21 miliard korun

  Byznys ·

  Automobilce Škoda Auto v prvním pololetí klesl provozní zisk meziročně o 4,5 procenta na 821 milionů eur (21 miliard Kč). Negativní vliv na výsledek měly směnné kurzy …

 3. BMW postaví v Maďarsku továrnu za miliardu eur

  Byznys ·

  Německá automobilka BMW investuje zhruba miliardu eur (25,6 miliardy Kč) do výstavby nové továrny na výrobu aut v Maďarsku. Továrna s výrobní kapacitou až 150.000 vozů…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.