Fitch snížila Itálii kvůli slabému hospodářství rating o jeden stupeň na BBB

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings v pátek snížila rating dlouhodobých závazků Itálie o jeden stupeň na BBB z dosavadní známky BBB+. Zdůvodnila to slabým hospodářským růstem a neschopností vlády snižovat státní dluh.

„Přetrvávající nedodržování fiskálních cílů, odkládání rozpočtové konsolidace, slabý ekonomický růst a z toho plynoucí neschopnost snížit velmi vysoký veřejný dluh Itálii ve zvětšené míře vystavuje možným otřesům,“ uvedla Fitch podle agentury Reuters.

Italská ekonomika loni rostla o necelé jedno procento, zhruba stejným tempem jako předloni. Italská vláda předpokládá, že v letošním roce hospodářský růst dosáhne 1,0 procenta. Itálie by tak měla zůstat jednou z nejpomaleji rostoucích ekonomik v eurozóně.

Veřejný dluh Itálie loni stoupl na rekordních 132,6 procenta HDP z předloňských 132 procent. Itálie má v rámci eurozóny v poměru k HDP druhý nejvyšší veřejný dluh po notoricky zadluženém Řecku.

 

 

Zdroj: ČTK

Fitch snížila Itálii kvůli slabému hospodářství rating o jeden stupeň na BBB Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Čína jako ohromná manufaktura na automobily

    Byznys ·

    Čína je vůdčí mocností v množství vyrobených automobilů. Velkou část těchto vozidel vyrábí rovněž velcí globální hráči včetně automobilového giganta Volkswagenu. Nejvě…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.