Firmu Takata, která se potýkala s vadnými airbagy, převzala konkurence

Americký výrobce automobilových součástek Key Safety Systems dokončil převzetí japonského konkurenta Takata, kterého těžce zasáhl skandál s problémovými nafukovači airbagů. Key Safety Systems v rámci dohody zaplatil 1,6 miliardy dolarů (téměř 33 miliard korun) za veškeré aktivity Takaty s výjimkou výroby nafukovačů airbagů určených k náhradě problémových produktů. Ty mohou při aktivaci airbagu vymrštit do vozu části kovu.

Nafukovače společnosti Takata jsou spojovány s nejméně 22 úmrtími a více než 180 zraněními po celém světě. Výrobci automobilů kvůli nim museli svolat k opravě desítky milionů vozů. Firma se kvůli tomuto skandálu stala terčem trestního stíhání a žalob a v loňském roce byla nucena vyhlásit bankrot.

Šéf společnosti Šigehisa Takada, který je vnukem zakladatele podniku, po převzetí firmou Key Safety Systems odstoupil z funkce. Nahradil ho finanční ředitel Joičiro Nomura, napsala agentura AP.

Část podniku, která nebyla převzata, bude nyní pokračovat ve výrobě náhradních nafukovačů airbagů, aby mohlo být dokončeno svolávání aut s problémovými produkty. Tento proces podle agentury Reuters může trvat ještě několik let.

 

 

Zdroj: ČTK

Firmu Takata, která se potýkala s vadnými airbagy, převzala konkurence Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Počet poprav globálně i nadále klesá

    Společnost ·

    Počet poprav ve světě se loni oproti roku 2015 snížil o bezmála 40 %. Informace vycházejí z výroční zprávy lidskoprávní organizace Amnesty International (AI). Podle ní…

  2. Britské ponorky se na rozkaz přesunuly k Sýrii

    Společnost ·

    Britské ponorky se přesunuly na místa, z jakých budou schopny raketami zasáhnou Sýrii. Učinily tak důsledkem rozkazu, který má představovat přípravu na možný útok prot…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.