Firma Robert Bosch rozšiřuje v Českých Budějovicích svoji výrobu

Společnost Robert Bosch rozšiřuje v Českých Budějovicích svoji výrobu do nových prostor. Tržby firmy, která patří k největším českým výrobcům komponentů do automobilů, vzrostly na rekordní úroveň. Informoval o tom obchodní ředitel společnosti Milan Šlachta. 

Podle vedoucí personálního oddělení Barbary Schelové plánuje Bosch letos v Českých Budějovicích zvýšit počet pracovních míst až o 300. Firma nyní zaměstnává kolem 3000 lidí.

Společnost hospodářské výsledky za minulý rok sice ještě nezveřejnila, podle Šlachty ale výrazně překoná předloňský obrat, který vystoupal na rekordních 11,7 miliardy korun. Loňský výsledek tak bude opět nejlepší od založení společnosti v roce 1992.

Nové prostory firma podle Šlachty potřebuje kvůli zvyšování výroby a novým projektům systémů DNOX, které slouží k odbourávání oxidů dusíku z výfukových plynů. Právě na vývoj systémů DNOX a také na bezuhlíková palivová čerpadla Bosch v minulých letech zaměřil svůj výzkum a vývoj.

Výroba palivových modulů první, druhé a částečně i třetí generace se rozjíždí v českobudějovické hale pronajaté od společnosti Aspera od začátku letošního roku. Přesun by měl být dokončen během prvního čtvrtletí. V březnu by výroba už měla dosáhnout plánovaného objemu, což představuje zhruba 20 000 nádržových modulů měsíčně. Společně s výrobními linkami se do nového areálu přesune i přibližně 45 pracovníků z výrobních i servisních oddělení.

 

Zdroj: Zet

Firma Robert Bosch rozšiřuje v Českých Budějovicích svoji výrobu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.