Firma na uchovávání dat EMC odkoupí za 1,2 miliardy dolaru firmu Virtustream

Výrobce pro systémy uchovávající data firma EMC odkoupí za 1,2 miliardy dolarů (30,2 miliardy korun) soukromou společnost Virtustream. Pomocí akvizice chce EMC posílit nabídku cloudových služeb. Jde o technologii, jež poskytuje firmám software a data ze vzdálených serverů a databází.  

Společnost EMC se podle agentury Reuters snaží posílit v oblasti cloudových služeb z toho důvodu, že prodej jejích hlavních systémů pro uchování dat slábne. Dohoda by měla být dokončena ve třetím čtvrtletí. EMC očekává, že nová firma zvýší zisk a příjmy od roku 2016.

Společnost Virtustream byla založena v roce 2009. Mezi její zákazníky patří firmy jako je Coca-Cola, Intel, Heinz, Lexmark či Hess.

EMC se potýká se slabou poptávkou po svých nejdražších paměťových zařízeních. Snaží se to vykompenzovat zaměřením na nové produkty a trhy, jako jsou přístroje na bázi flash pamětí.

Koupě společnosti Virtustream je součástí strategie EMC, v rámci které chce EMC nabídnout zákazníkům možnost přesunout veškeré své aplikace na cloud.

 

Zdroj: ČTK

 

Firma na uchovávání dat EMC odkoupí za 1,2 miliardy dolaru firmu Virtustream Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Čínská měna již není podle MMF podhodnocená

    Byznys ·

    Čínská měna již není podhodnocená, Peking by však měl podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) urychlit přechod k volně plovoucímu měnovému kurzu. Čína byla dlouhou do…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.